Loader
Modernizacija - Akmenės cementas
903
page-template-default,page,page-id-903,bridge-core-2.0.5,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.3.120,qode-theme-ver-19.2.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive
 

Modernizacija

Svarbiausi gamybos modernizacijos projekto įvykiai

2006 metais AB „Akmenės cementas” žengė ryžtingą inovacinį žingsnį, nusprendęs statyti naują 4500 tpd sauso būdo klinkerio gamybos liniją. Projekto, kuris leis cementą gaminti ne šlapiuoju, o sausu būdu, vertė siekia 350 mln. litų.

Sauso gamybos būdo linijos vizualizacija:

2007 metais bendrovė šio investicinio projekto konsultantais pasirinko Šveicarijos kompaniją PEG S.A. Ši kompanija turi daug patirties organizuojant bei valdant cemento gamyklų statybas.

2008 metais buvo užbaigtas pirmasis parengiamasis darbų etapas – buvo pasirašytos sutartys dėl naujos gamybos linijai reikalingos įrangos. Technologinę įrangą tiekė keturios įmonės iš Vokietijos ir Italijos. Krosnį, šilumokaičius, šaldytuvus ir kitą degimo proceso įrangą tiekė KHD Humbold Wedag (Vokietija), žaliavų paruošimo įrangą – Bedeschi (Italija), filtrus – CTP team (Italija), elektrą ir automatiką – Siemens AG (Vokietija).

Sutartis dėl naujos technologinės linijos techninio ir darbo projektų paruošimo buvo sudaryta 2008 metais su inžinerijos ir konsultacijos kompanija Sweco Lietuva.

2011 metų pavasarį buvo pasirašyta 150 mln. vertės statybos darbų ir įrangos montavimo sutartis. Numatyta statybos darbų trukmė – 24 mėnesiai.

2011 metų vasarą buvo pasirašyta sutartis su Egipto kompanija ARESCO likusiai įrangos daliai (4000 tonų) pagaminti ir pristatyti.

2013 metų spalio 16d. buvo užbaigti naujos sauso būdo klinkerio gamybos linijos statybos ir montavimo darbai.

2014 metų rugpjūčio mėn. buvo pradėta eksploatuoti nauja sauso būdo klinkerio gamybos linija.

Du metus trukusi naujos klinkerio gamybos linijos statybų eiga pateikiama trumpame filme (spauskite ant nuotraukos).