Loader
Aukštos kokybės cemento gamyba Akmenėje
453
page-template-default,page,page-id-453,page-child,parent-pageid-19,bridge-core-2.0.5,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.3.120,qode-theme-ver-19.2.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.7.2,vc_responsive
 

Gamyba

Priklausomai nuo žaliavų mišinio fizinės būsenos yra skiriamos kelios portlandcemenčio klinkerio gamybos technologijos:
– jei žaliavų mišinys paruošiamas kaip žaliavų mišinio suspensija vandenyje – šlamas – naudojama šlapio būdo technologija;
– jei žaliavų mišinys paruošiamas kaip drėgnos granulės – tai naudojama pusiau šlapio ar pusiau sauso būdo technologija;
– jei žaliavų mišinys paruošiamas kaip sausi miltai – naudojama sauso būdo technologija.

Nuo 1952 m. cementas bendrovėje buvo gaminamas šlapiuoju būdu. Prieš dešimtmetį Bendrovė nusprendė žengti ryžtingą žingsnį – įdiegti naują sauso būdo klinkerio gamybos liniją, kuri buvo pradėta eksploatuoti 2014 metų rugpjūčio mėnesį.

Cemento gamybai naudojama klintis iškasama šalia esančiame Karpėnų karjere ir sutrupama žiauniniuose bei plaktukiniuose trupintuvuose. Klintys iš esančio trupinimo skyriaus transporteriais patenka į žaliavų mišinio sandėlį, į kurį t.p. paduodamas trupintas molis. 36 000 t talpos sandėlyje sandėliuojamas klinčių ir molio mišinys bei smulkinta klintis žaliavų mišinio koregavimui.
Klinčių ir molio mišinys bei koreguojantys priedai – smėlis ir geležies rūda – transporteriais paskirstomi į atitinkamus bunkerius. Po to sudozuotos žaliavos transporteriais paduodamos į trupintuvą bei žaliavų malūną, kur medžiaga susmulkinama iki reikiamo smulkumo ir išdžiovinama. Įkrovos milteliai paduodami į sumaltos ir išdžiovintos įkrovos silosą iš kurio elevatoriumi pakeliami į cikloninį šilumokaitį. Iš 4 pakopų cikloninio šilumokaičio su integruotu kalcinatoriumi įkaitusi medžiaga patenka į degimo krosnį kur 1450 oC temperatūroje susidaro klinkeris. Ataušintas klinkeris iš klinkerio aušintuvo transporteriu paduodamas į klinkerio silosus. Iš silosų klinkeris transportuojamas į cemento malūnus.

Malant klinkerį ir gipsą cemento malūnuose, gaunamas cementas. Priklausomai nuo cemento tipo, cemento gamyboje papildomai gali būti naudojami granuliuoti aukštakrosnių šlakai, klintys ir kt.

Sumaltas cementas yra sandėliuojamas cemento silosuose, iš kurių kraunamas į geležinkelio vagonus arba autocisternas, arba taruojamas į popierinius maišelius.

Detalesnį cemento gamybos technologijos aprašymą (anglų kalba) ir schemas galite pažiūrėti čia.