Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2016 10 18
Modernizacijos projekto įnašas: nauja ir naši gamybos technologija, kuro sąnaudų sumažinimas
Naujoji klinkerio gamybos sausuoju būdu linija pradėta eksploatuoti 2014 metų rugpjūčio mėnesį. Tik menkai nutuokiančiam gali atrodyti, kad statybininkams, įrengimų montuotojams ir derintojams palikus objektą, o eksploatuotojams nuspaudus mygtukus, prasideda procesas. Įmonės vyriausiasis technologas Gytis Vabalas patikina, kad prireikė gana ilgo įrangos paleidimo ir derinimo proceso, praktiško įsitikinimo visų įrenginių ir jų grupių sąveikos patikimumu, nes viskas turi veikti nepriekaištingai. Didžiausias iššūkis vykdant modernizacijos projektą visų rangų įmonės vadovams ir specialistams buvo tai, kad iki tol nebuvo susidurta su sausuoju cemento gamybos būdu. Pabūti ekskursijoje tokioje gamykloje užsienyje ir ją eksploatuoti namuose - sunkiai įvykdomi procesai. Pasak G. Vabalo, kai nėra jokios patirties, reikiamų žinių, visko reikėjo mokytis iš užsienio gamintojų ir tai pritaikyti jau savo klinkerio sausuoju būdu gamyboje.
Žinia, naujasis gamybos būdas pasirinktas norint sumažinti kuro sąnaudas ir padidinti gamybos efektyvumą. Pasaulyje tokia technologija plačiai paplitusi ir jos neįdiegus pas save, grėsė atsilikimas ar net nekonkurencingumas nuo cemento gamintojų užsienio šalyse. Pradėjus veikti naujai sauso gamybos būdo linijai kuro sąnaudas pavyko sumažinti 38 proc. Išsiplėtė ir gamybos mastas - nuo 3600 tonų per dieną šlapiuoju būdu, iki 4500 tonų su naująją technologija.
Kokia gi ta naujoji technologija? AB „Akmenės cementas" vyriausiasis technologas Gytis Vabalas be skaitytojui nelabai suprantamų techninių terminų populiariai paaiškino cemento atsiradimą naujuoju būdu. Cemento gamyba prasideda kalkakmenio iškasimu Karpėnų karjere ir jo sutrupinimu žiauniniuose bei plaktukiniuose trupintuvuose. Kitas cemento gamybos komponentas yra Šaltiškių karjere iškasamas molis, kuris susmulkinamas molio trupintuve. Klinčių molio mišinys sandėliuojamas dviejuose aruoduose po 14000 tonų, o trečiajame laikoma dar 2700 tonų klinčių, prireikus papildomai koreguoti mišinį. Mišinys iš sandėlio paduodamas į žaliavų malimo skyrių, kur, naudojant džiovintuvą - trupintuvą ir rutulinį malūną, sumalamas ir išdžiovinamas. Džiovinimui naudojami atidirbę karšto oro srautai iš šilumokaičio bei klinkerio aušintuvo. Išdžiovinta ir sumalta įkrova transportuojama į 12000 tonų talpos silosą, iš jo - į šilumokaičio bokštą. Šilumokaičio bokštas - tai keturių pakopų ciklonų ir dekarbonizatoriaus sistema, kurioje vyksta šilumos mainai tarp dujų srauto ir įkrovos. Šiame bokšte iš dalies dekarbonizuota įkrova patenka į degimo krosnį, kur įkaitinama ir sukepinama 1400-1450 laipsnių temperatūroje, gaunant sintetinį mineralą klinkerį. Šis cemento pusfabrikatis iš degimo krosnies krenta į klinkerio aušintuvą. Cementas, kaip galutinis produktas miltelių forma, yra gaunamas sumalant portlandcemenčio klinkerį su gipsu ir kitais priedais. Cikloninių šilumokaičių pastatas, iškilęs į 105 metrų aukštį, yra pagrindinis naujosios gamybos linijos statinys. Ne mažiau svarbi ir naujoji krosnis, kuri už senąsias triskart trumpesnė, o sukasi maždaug tris kartus greičiau.
Įmonėje tebevyksta naujojo gamybos proceso optimizavimas. Atliekami proceso valdymo, įrenginių reguliavimo ir testavimo darbai, kuriems būtinas preciziškas tikslumas. Naujoji linija pasižymi aukštu automatizacijos lygiu. Net 80 proc. įrenginių automatizuota, kompiuterizuota.
Anot bendrovės vyriausiojo technologo Gyčio Vabalo, „Akmenės cementas", gaminantis 10 cemento rūšių, gali įtikti reikliausiems pirkėjams, nes akmeniškių produkcija atitinka standarto LST EN 197-1 reikalavimus.
UAB "Interneto svetainių dizainas"