Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2015 05 19
Mokslinė konferencija - klientams
Šių metų gegužės mėnesį cemento bendrovėje įvyko mokslinė konferencija. Prieš tai panašus betono ir gelžbetonio gamintojų, statybų technologų ir inžinierių susitikimas su Vilniaus Gedimino technikos ir Kauno technologijos universiteto statybinių medžiagų katedrų mokslininkais įvyko 2011 metų birželį.  Konferencijoje išklausyti tam metui svarbūs mokslininkų pranešimai „Mišinių su sudėtiniais portlandcemenčiais reologinės savybės, tekamumas ir stiprumas", „Betono mišinių su sudėtiniais portlandcemenčiais plastikavimo efektas", „Betono mišinių su sudėtiniais cementais egzotermiškumas" ir „Rišiklių su šlaminiu cementu atsparumas šalčiui ir ledą tirpdančių druskų poveikiui". Tuomet konferencijos dalyviai buvo informuoti apie naujos technologinės cemento gamybos sausuoju būdu linijos statybos pradžią.

Kaip informavo bendrovės kokybės vadybininkė Nijolė Vaupšienė, kuri yra ir paminėtų aukštųjų mokyklų techninių komitetų narė, šių metų konferencijos tikslas buvo supažindinti Lietuvos įmonių, gaminančių ir į rinką tiekiančių betono ir gelžbetonio gaminius, atstovus su nauja sauso būdo klinkerio gamybos linija bei pristatyti abiejų universitetų atliktus betono šarminės korozijos tyrimus ir siūlomas prevencijos priemones. Svarbu, kad didžioji renginio dalyvių (užsiregistravo 90) grupė - technologai, dirbantys gamyboje.

Susitikimą įžanginiu žodžiu pradėjo bendrovės generalinis direktorius Artūras Zaremba. Įmonės vadovas pabrėžė, kad milžiniška investicija (380 mln. litų) į naują klinkerio gamybos sausuoju būdu liniją pasiteisino, nes našumas padidėjo, o gamybos sąnaudos sumažėjo. Naujoji linija nuo eksploatacijos pradžios (2014 metų rugpjūčio) pagamino 300 tūkst. tonų cemento, o pasiekus projektinį našumą jos galimybės bus 1,5 milijono tonų cemento per metus. Direktorius ypač palankiai vertina 1995 metais užsimezgusį ir iki šiol tebesitęsiantį bendradarbiavimą su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU)Termoizoliacijos mokslo institutu bei Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimo centru, kuriuose cementininkų bendrovės užsakymu atliekami betono su lietuviškais užpildais šarminės korozijos tyrimai ir ieškoma šio reiškinio prevencijos sprendimų.

Po direktoriaus kalbos konferencijos dalyviams parodytas cementininkų užsakymu pagamintas filmas apie įmonės praeitį, plėtrą, naujosios linijos statybą.

Kokybės vadybininkės N. Vaupšienės pristatyta, pirmąjį pranešimą „Žalingos šarmų ir silicio dioksido reakcijos cementinėse kompozicijose prevencinių priemonių norminimo pagrindiniai principai ir dabartinė būklė Europoje ir pasaulyje. Naujausi Lietuvos telkinių užpildų reaktyvumo tyrimai" padarė VGTU Termoizoliacijos instituto vyr. mokslo darbuotoja daktarė Jadvyga Žvironaitė. Temą „Betono su Lietuvos karjerų užpildais šarminės korozijos tyrimai ir šio reiškinio prevencinės priemonės" nagrinėjo KTU Statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimo centro direktorius daktaras Ernestas Ivanauskas. Diskusijoje „Šarminės korozijos prevencijos priemonė - cementas su ribotu šarmų kiekiu", be pranešėjų ir moderatoriaus, dalyvavo Ūkio ir Aplinkos ministerijų, Standartizacijos departamento, cementą, betoną ir gelžbetonį gaminančių įmonių atstovai.

 

     

 

UAB "Interneto svetainių dizainas"