Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2012 12 14
Dirba meistrai iš Lenkijos
Jau pora mėnesių Naujojoje Akmenėje ne naujiena išgirsti lenkų kalbą ir matyti automobilius su Lenkijos valstybiniais numeriais. Nuo rugsėjo pradžios čia įsikūrę 65 lenkų firmos BIS IZOMAR darbininkai, kurie, vadovaujami 3 inžinierių, atlieka naujosios technologinės linijos sukamosios krosnies ir kitų vamzdynų izoliavimo ugniai atspariomis plytomis darbus. Per šešis mėnesius meistrai iš kaimyninės šalies turės pakloti 3700 tonų Vokietijoje pagamintų ugniai atsparių plytų ir betono.

Pasak statybos grupės vadovo, inžinerijos magistro Piotro Vuiciko, IZOMAR yra bene daugiausia šio profilio patirties turinti ne tik Lenkijoje, bet ir apskritai Europoje įmonė. Ji susikūrė 1990-aisiais iš 70 darbuotojų turėjusio valstybinės įmonės padalinio. Dabar įmonėje per 700 aukščiausios kvalifikacijos darbuotojų, meistriškai atliekančių ne tik izoliavimo karščiui atspariomis medžiagomis( futeravimo) darbus, bet ir rengia garso izoliaciją, antikorozinę metalo konstrukcijų apsaugą, turi pastolius gaminantį ir tiekiantį padalinį. IZOMAR meistrus kviečiasi ne tik cemento, bet ir metalurgijos, naftos perdirbimo, chemijos, stiklo gamyklos. Įmonė turi filialus ne tik Varšuvoje, bet ir Krokuvoje, Katovicuose, Ukrainoje. Regis, kad iš visų padalinių surinkta ir komanda, dirbanti „Akmenės cemente".

Bendrovė IZOMAR savo ruožtu yra stambaus Vokietijos koncerno Bilfinger Berger Industrial Services sudėtinė dalis, iš to ir pavadinimo priekyje raidės BIS. Pavaldumas daugiau kaip 10 tūkstančių darbuotojų turinčiam tarptautiniam koncernui lenkams atveria kelius ne tik į Europos, bet ir į pasaulinę specializuotų statybos darbų rinką. Lenkijos meistrai yra dirbę daugiau kaip dvidešimtyje Europos valstybių, atlikę atsakingus užsakymus Brazilijoje, Kanadoje, Indijoje, Egipte. Ši geografija, įrodanti didelį potencialą ir profesinį meistriškumą, regis, ir lėmė, kad Naujosios Akmenės įmonė sudarė sutartį futeravimo darbams atlikti.

Darbus lenkai pradėjo nuo cikloninio šilumokaičio apačios, čia išraizgytais vamzdynais, juos išklodami karščiui atspariomis plytomis, pakils į 70 metrų aukštį. Jie taip pat įrengs ugniai atsparią izoliaciją sukamojoje krosnyje ir klinkerio šaldytuve. Reikia daug rankų darbo, jį lengvina pačių atsigabenti pastoliai, mobilūs keltuvai, kuriais pristatomos sunkios plytos ir betonas. Nelengva įsivaizduoti, kaip aukštyn kylančių vamzdžių viduje įmanoma įrengti laikinas perdangas, pastolius, bet viską lemia didelė patirtis.

Pačiam komandos vadovui inžinieriui Piotrui Vuicikui darbas Lietuvoje - ne naujiena, yra ketvertą mėnesių dirbęs Jonavos „Achemoje", vadovavęs izoliavimo darbams Mažeikių naftos gamykloje. Pasiteiravus, kuo panašios ir kuo skiriasi Lenkija ir Lietuva, pašnekovas nusišypso: esame kaimynai, tad ir šalys, ir žmonės panašūs. Lietuvoje geresni keliai, tačiau maisto ir kitos prekės brangesnės, negu Lenkijoje.

Darbas komandiruotėje svečiams neprailgsta, padirbėję pustrečios savaitės, jie keturioms paroms grįžta į šeimas, paskui vėl atvažiuoja ir kimba į darbą, vis paragindami technologinių metalo konstrukcijų montuotojus.

UAB "Interneto svetainių dizainas"