Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2012 12 14
Antras statybos ruduo

 

Iš tiesų, baigiasi antras ir paskutinis statybos ruduo. Darbų žiniaraščiuose įspūdingi skaičiai: iki lapkričio 1-osios buvo atlikta 70,12 procento statybos ir su ja susijusių papildomų darbų. Jau nebėra nepradėtų pastatų, įpusėjo technologinės įrangos montavimo darbai, jų atlikta 51,5 procento. Kol kas sumontuota tik 19,55 proc. elektrotechnikos ir automatikos įrenginių, bet jie darbų grandinėje ir eina paskutiniai.

Spalio 17-ąją aukščiausiame būsimos įmonės statinyje - cikloninių šilumokaičių korpuse, 82,8 metro aukštyje, išbetonuotos sijos. Joms sukietėjus, išbetonuota perdanga ir tuo didžiausi betonavimo darbai čia baigti. Toliau į 105 metrų aukštį kils jau metalo konstrukcijos. Sukietėjus iki reikiamo standarto betonui, į paskutinę betoninio bokšto sekciją persikels įrengimus montuojantys pagrindinio Panevėžio statybos tresto subrangovo, AB „Montuotojas" darbininkai. Jiems tiesiogine prasme ant kulnų lipa iš Lenkijos atvykusi ugniai atsparios izoliacijos montuotojų komanda.

Dar solidžiau atrodo konkretūs skaičiai: į pamatus ir korpusų sienas bei perdangas jau pakloti 29000 kubinių metrų betono, tai 95 procentai planinio kiekio. Iš privalomų sumontuoti 7200 tonų metalo konstrukcijų sumontuota 5040 tonų. Baigta montuoti technologinė įranga žaliavų siloso bokšte. Ir statybininkams, ir užsakovams labai svarbi buvo spalio 11-oji, kai atliktas bandomasis klinkerio degimo krosnies prasukimas. Pati krosnis - beveik 4,8 m diametro ir virš 60 metrų ilgio plieninis vamzdis, jam reikėjo sumontuoti pavaras, aprengti kitais mechanizmais bei įrengimais. AB „Naujasis kalcitas" darbininkai tęsia baigiamuosius krosnies korpuso virinimo bei centravimo darbus.

Lapkričio 8-ąją 10 hektarų statybos aikštelėje iš viso triūsė 394 Panevėžio statybos tresto ir subrangovinių įmonių darbininkai, 25 inžinerijos ir technikos specialistai, viso šio skruzdėlyno sklandų darbą koordinuoja 8 projekto valdymo grupės inžinieriai. Užbaigus statybos ir betonavimo darbus, radosi galimybių paspartinti technologinės įrangos montavimą, pagrindinis šių darbų subrangovas, akcinė bendrovė „Montuotojas", pasitelkė specialistus iš savo padalinių Vilniuje, Alytuje bei Visagine. Rangos sutartyje numatytą programą baigė Mažeikių UAB „Darstamas", bet herai užsirekomendavusiems mažeikiečiams statybos vadovai vis suranda papildomų užduočių. Paskutinius darbus atlieka mūsų rajono įmonė „Vaidva".

Kalbant apie technologinę įrangą, stipriai pasistūmėta ir montuojant Vokietijos bei Italijos firmų patiektus mechanizmus. Mechaninės dalies įrangą patiekusio Vokietijos koncerno KHD atstovas jau seniai įsikūręs Naujojoje Akmenėje ir prižiūri darbus, pradėta montuoti ir Italijos koncernų BEDESCHI bei CTP patiekta žaliavų sandėlių, automatikos, elektrotechnikos bei filtrų įranga.

Sumažėjus statybos darbų, šios įrangos montavimas ženkliai intensyvėja. Pasak projekto vadovo E. Urbono, daug pastangų reikėjo įsikertant į senus buvusios antrosios gamyklos korpusus, teko ir sienas, ir stogą nugriauti, kol ten išmontavo senus bei įkurdino naujus klinkerio aušinimo bei kitus mechanizmus. Tikimasi iki Naujųjų metų šį pastatą uždengti stogu. Prieš 40 metų pramoninei statybai nereikėjo tokio tikslumo, kaip reikalaujama dabar, tad didelė atsakomybė teko projektuotojams. Naujosios technologinės linijos statybinę dalį projektavusi bendrovė SWECO Lietuva yra viena iš didžiausią patyrimą ir aukščiausios kvalifikacijos specialistų turinčių Lietuvos projektavimo įmonių, bet vis tiek neretai iškyla problemų, kai tenka įtvirtinti pagal projektą pastatytame korpuse Vakarų firmų pagamintus mechanizmus. Negali trūkti ar likti nė dešimties centimetrų.

Statyboje iki šiol strėlėmis mojuoja 6 bokštiniai ir 4 savaeigiai kranai, nėra dienos, kad jiems netalkintų po kelis automobilinius kranus. Galingi keliamieji kranai „auga" kartu su aukštyn besistiebiančiais pastatų korpusais. Pats aukščiausias jau dabar perkopęs 100 metrų altitudę, kitas - 90 metrų. Kad apsisaugotų nuo vėjų, kranai pritvirtinti prie aukščiausio statinio šilumokaičio korpuso ir netrukus ūgtelės iki 130 metrų. Tokiame aukštyje tenka dirbti ir žmonėms - betonuotojams, metalo suvirintojams bei montuotojams. Projekto vadovai sako ačiū Dievui, kad iki šiol pavyko išvengti nelaimių. Tačiau pirmiausia patys neišleidžia iš akiračio darbų saugos problemų, kiekvieną ketvirtadienį, po bendro darbų aptarimo bei surikiavimo, valanda skiriama būtent žmonių apsaugai ir pastebėtiems net smulkiems pažeidimams - juk greta ar net tame pačiame korpuse dirba keleto įmonių žmonės, šalia karščiu alsuoja dabar veikiančios krosnys.

Projekto vadovai jau planuoja ir vadinamojo pastatų apsiuvimo darbus - baigus sukelti ir sumontuoti įrengimus, pastatai bus uždengiami stogais, o sienos apmušamos gofruota skarda. Įmonės korpusai įgaus stačiakampių bei kubų formą - kaip ir įsivaizdavo ją projektavę architektai.

 

UAB "Interneto svetainių dizainas"