Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2012 08 21
Sukamoji krosnis sumontuota

Cemento gamybos technologiniame procese kiekviena jo grandis svarbi ir lemianti galutinį rezultatą, Tačiau gal iš tradicijos pagrindiniu mechanizmu, tarsi gamyklos širdimi laikoma sukamoji krosnis, kurioje klinčių ir molio mišinys sukepa į dirbtinį mineralą klinkerį, pagrindinę cemento sudėtinę medžiagą. Dabar veikiančiose linijose sukasi 185 m. ilgio ir 5 m skersmens krosnys, kuriose žaliavos įkaista ir pasikeičia jų struktūra. Kad taip įvyktų, reikia išgarinti didelį kiekį vandens, o pats gamybos būdas vadinamas šlapiuoju.

Nauja technologinė linija, kuri šiuo metu intensyviai auga aukštyn ir platyn, gamins cementą vadinamuoju sausuoju būdu, žaliavoms paruošti nebereikės vandens, tuo pačiu žymiai sumažės ir energetinės sąnaudos. Ir pati krosnis bus tik 66 metrų ilgio, o diametras panašus - 4,8 metro. Tačiau nuo technologijos reikalavimų nepabėgsi, kita technologinio proceso dalis, vadinamasis vėsusis krosnies galas, tampa vertikaliu cikloniniu šilumokaičiu, kuris iškils virš 100 metrų. Juo leisdamasi žemyn žaliava įkais ir krosnyje, aukščiausioje temperatūroje, įvyks paskutinis klinkerio degimo etapas.

Būtent sukamąją krosnį ir kitą labai svarbų mazgą - klinkerio šaldytuvą montuoti buvo patikėta akcinei bendrovei „Naujasis kalcitas". Ši įmonė pasirinktas pirmiausia dėl to, kad jos įrengimų remonto padalinys turi daugelio metų patirtį, sukauptą remontuojant ir renovuojant senąsias sukamąsias krosnis, turi didelio meistriškumo darbininkų. .

Sukamosios krosnies sekcijas patiekė Egipto firma ARESCO, o bandažo atkarpas - Vokietijos koncernas KHD. Ir krosnies, ir aušintuvo montavimui paskirti darbininkai yra įgiję reikiamas licencijas, privalomą licenziją turi ir pati įmonė. Atsakomybė didelė, suvirinimo siūlės peršviečiamos specialia įranga. Pasak įrengimų remonto cecho vadovo Remigijaus Braso, bene lengviausia krosnies sekcija svėrusi „tik" 28 tonas, o kitų svoris siekė ir 75, ir 90 tonų, tokį krovinį pakelti ir dideliu tikslumu padėti į vietą reikėjo dviejų keliamųjų kranų sutartinių pastangų. Užduotis atlikta sėkmingai, sukamoji krosnis jau pakelta ant atramų.

UAB "Interneto svetainių dizainas"