Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2012 03 06
Darbus koreguoja žiema
Naujosios technologinės linijos statyboje sausio gale ir vasario pradžioje buvo mažiau žmonių, rečiau sukiojosi keliamųjų kranų strėlės. Ilgokai leidusi statybininkams darbuotis, žiema parodė savo galią.

- Iki sausio vidurio statyboje dirbdavo apie 250 žmonių, šiuo metų turime apie 180,- sakė Panevėžio statybos tresto projekto vadovas Egidijus Urbonas. -Oro temperatūrai nukritus iki minus 20 ir daugiau laipsnių, turėjome sustabdyti metalo virinimo ir betonavimo darbus, nes negalėtume garantuoti jų kokybės.

Šilumokaičio korpuso armatūros raizginiai jau artėja prie 39,80 metro lygmens, kovo pirmomis dienomis planuota tame aukštyje betonuoti perdangą, dabar teks gal porai savaičių darbus atidėti. Ilgiau užgaištama ir daugiau darbo sąnaudų prireikia valant apsnigtas ar apledėjusias konstrukcijas. Ant sniego betono neklosi, apledėjusio metalo nevirinsi. Vis dėlto armatūros rišimo, klojinių rengimo ir kiti darbai judėjo ir juda į priekį.

Statybos sutartyje numatyti atvejai, kai darbai vėluoja dėl aplinkybių, kurios nepriklauso nuo statybininkų ar užsakovų valios. Tačiau keliamieji kranai ir kai kurie kiti mechanizmai yra išnuomoti, norėtųsi, kad jie dirbtų pagal grafiką. Esant žemesnei kaip minus 5 laipsnių temperatūrai, negali dirbti bendrovės „Medis ir betonas" betono mazgas, tad prireikus betoną tenka gabentis iš Šiaulių.

Ir projekto vadovas E. Urbonas, ir projekto technologinės dalies vadovas P. Stryla ant žiemos nerūstauja. Statyboje jau paklota apie 22 tūkst. kubinių metrų betono, iš patiektų 2000 tonų metalo konstrukcijų sumontuota maždaug trečdalis.

Statybos vadovams ne mažiau nerimo kelia įrangos tiekimas. Užsakovas, AB „Akmenės cementas", technologinę įrangą užsakė iš Egipto. Nors buvo parengtas šios įrangos patiekimo eiliškumas, gamintojai ne visuomet jo paiso, į laivus pakrauna gaminius, kurių reikės gal tik po pusmečio, o kurių reikia dabar - nėra. Pasak statybos vadovų, įrengimų nekantriai laukia žaliavų tiekimo bunkerių statinys, greta šilumokaičio sparčiai kylantis žaliavų trupinimo statinio korpusas, labai aktualu kuo greičiau pradėti pačios sukamosios krosnies montavimą, kuris užtruks ne vieną mėnesį.

Į Klaipėdą atplaukė antrasis laivas su technologine įranga, ji vasario 4 dieną iškrauta, tačiau Vasario 16-osios išvakarėse dar nebuvo pradėta vežti į Naująją Akmenę, nes ilgai trunka muitinės procedūros ir kiti dokumentų forminimo procesai. Tikimasi, jog visa technologinė įranga bus atgabenta trečiuoju laivu, kuris planuojamas kovo mėnesio antroje pusėje.

Tačiau statyba juda į priekį, vis aiškesni būsimų gigantiškų statinių kontūrai. Įrengimai, kurie jau atgabenti ir kurie artimiausiu metu pasieks įmonę, taip pat įspūdingo dydžio. Antai savo eilės laukia 125 metrų aukščio kamino segmentai, jų diametras „tik" 5,5 metro.

UAB "Interneto svetainių dizainas"