Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2011 08 22
Ženklūs pokyčiai statybos aikštelėje

Darbas darbą veja

Kas prieš porą ar trejetą mėnesių lankėsi naujosios cemento gamybos technologinės linijos statyboje, matė tik gilią tranšėją, kurios dugne, 6 - 7 metrų gylyje, tik specialistai galėjo įžvelgti būsimų pastatų kontūrus. Dabar statybininkai jau baigia iškopti iš tranšėjos, o į viršų stiebiasi vis nauji armatūros rezginiai. Ir toliau dominuoja dideli betonavimo darbai.
-Kai betonavome grandiozinę šilumokaičio pado plokštę, per dvi paras sudėjome daugiau kaip 3 tūkstančius kubinių metrų betono,- pasakoja generalinio rangovo - Panevėžio statybos tresto - projekto vadovas Egidijus Urbonas. - Išbetonuotos dvi būsimos sukamosios krosnies atramos. Neeilinis etapas - vadinamojo žaliavų siloso sienų betonavimas, kai darbai vyko 3 savaites nenutrūkstamai. Tai milžiniškas 22 metrų skersmens 58 m aukščio statinys. Iš viso reikėjo supilti ir sutankinti 1579 kubinius metrus betono. Slenkančių klojinių sistema pasitelkta iš Austrijos.

Sutelktos pastangos

Pasak objekto specialistų, kol kas didžiausia darbų įtampa dar nepasiekta, tačiau statybos aikštelė jau primena skruzdėlyną. Kai rengėme šį pasakojimą, objekte dirbo 176 įvairių specialybių darbininkai ir 29 inžinerijos ir technikos specialistai. Projekto vadovas nešykšti gerų žodžių subrangovams - Ventos įmonei „Vaidva", turinčiai specialių mechanizmų ir patyrusių darbininkų griovimo ir žemės darbams. Greitai į darbų grafiką įsijungė Mažeikių bendrovė „Darstamas". Statyboje triūsia cementininkų dukterinės bendrovės „Medis ir betonas" darbininkai. Tačiau projekto vadovas ypač džiaugiasi, kad „Medis ir betonas" sugebėjo laiku sumontuoti naują betono mazgą, kuris per valandą gali patiekti po 24 kubinius metrus betono. Į darbus įsijungė Šiaulių bendrovė „Talša", ateityje ypač didelis krūvis teks AB „Montuotojas" specialistams. Įmonė „Vilniaus kranai" atsakinga už kėlimo mechanizmus, tačiau ateityje didelės keliamosios galios kranų teks ieškoti ir Vakarų Europoje, nes nei Lietuvoje, nei artimiausiose valstybėse tokių paprasčiausiai nėra.
Kad tiek įmonių bei mechanizmų sutilptų nedidelėje statybos aikštelėje ir vieni kitiems netrukdytų, anot projekto vadovo, reikalingas ypač kruopštus visų darbų bei procesų suderinimas. Dar vienas ypatumas - visiškai čia pat, už keliolikos metrų, dirbanti sukamoji krosnis. Nuo jos skleidžiamo karščio tenka specialiai apsaugoti šviežiai supiltą betoną, kitaip jis kietės nevienodai ir gali atsirasti plyšimų.

Žmonės

Be abejo, visus darbus atlieka žmonės. Projekto vadovas E. Urbonas pabrėžė, jog Panevėžio statybos trestas ištesėjo pažadą priimti į darbą Akmenės krašto žmonių. Jo skaičiavimu, dabar panevėžiečių ir jų subrangovų brigadose dirba apie penkias dešimtis Akmenės darbo biržos nukreiptų asmenų. „Priimtume ir daugiau, ypač išmanančių statybos darbus, bet tokių nebėra",-skėsteli rankomis. Gal nepasitiki, gal mažai mokate?-teiraujuosi. „Visuomet vienas pirmųjų klausimų būna - kiek man duosi. Atsakau, aš neduosiu nieko, privalėsi užsidirbti. O įvykdantys išdirbio normas darbininkai bent jau Panevėžio statybos treste, gali uždirbti daugiau, negu šalies vidutinis atlyginimas",-sako E. Urbonas ir patikina, jog panevėžiečiai atlyginimus visuomet išmoka laiku. Taigi darbo jėgos poreikis jau pranoksta pasiūlą. Dar keisčiau, kad jau pasitaikė nepajėgiančių susilaikyti nuo taurelės įdarbintų akmeniškių. Tokius nedelsiant atleidžia, nes rizikuoti žmonių sveikata ir net gyvybe nevalia.

Dirstelėjus į rytdieną

Nors pačiame įkarštyje betonavimo, pamatų rengimo darbai, projekto vadovo mintys vis dažniau krypsta į artimiausią rytojų - į statybinių bei technologinių konstrukcijų montavimo procesus. Technologinės dalies metalo konstrukcijų bei mechanizmų montavimas įsibėgės rugsėjo bei spalio mėnesiais, tuomet vien montuotojų čia dirbs apie porą šimtų. O iki tol mechanizmai ir statyboms reikalingos konstrukcijos montuojamos užsakovų skirtose laisvose teritorijose, kad netrukdytų statybos darbams. Bet galutinai mechanizmus vis tiek reikės montuoti ten, kur jie ir stovės. Tuomet statybininkams reikės „dalintis" su montuotojais ir kėlimo įrengimais.
Ir šiandienos , ir ateities darbų terminai, grafikai bei kitos problemos operatyviai aptariami su užsakovų atstovais - „Akmenės cemento" generalinio direktoriaus pavaduotoju naujosios technologinės linijos statybai S. Leminsku, techniniu prižiūrėtoju V. Lalu.

Leopoldas ROZGA

UAB "Interneto svetainių dizainas"