Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2011 07 10
Betono mazge nauji pajėgumai

Dar neprasidėjus naujosios cemento gamybos sausuoju būdu technologinės linijos statybai, buvo aišku, kad senoji UAB „Medis ir betonas" betono maišyklė, gaminanti tik dvi sertifikuoto betono rūšis ir tik po 7-9 kub. metrus per valandą, negalės patenkinti statybininkų poreikių. Nupirkta nauja itališka betono maišyklė pradėjo suktis balandžio gale ir yra kur kas našesnė - per valandą pagamina iki 26 kub. m betono; 4 talpose laikomi betono papildai - smėlis, žvyras, skalda, cementas. Pastarojo produkto talpa tėra 60 tonų, kai spartūs betonavimo tempai, cemento pakanka tik 4 valandoms. Kad jo nepritrūktų, nuolat budi pilnas cementvežis. Papildų dozavimas automatinis, į maišyklę jie patenka pasverti.

Kaip informavo bendrovės direktorius Stasys Grikštas, naujoji maišyklė ruošia 9 rūšių betoną, dar 4 rūšys ruošiamos sertifikavimui. Pasak vadovo, šiuolaikinis betonas - tai ne mums įprasto žiupsnio smėlio, žvyro, skaldos ir cemento mišinys. Betono markė priklauso nuo konkrečios statybos projekte numatytos panaudojimo vietos ir ką jis turi surišti. Į betoną, kad jis būtų plastiškas, atsparus šalčiui, greičiau vibruotųsi, įmaišoma cheminių ir kitokių medžiagų, padaromos oro poros. Oro kiekis gaminyje, ar jis atitinka Lietuvos standartą, nustatomas specialiu prietaisu. Betono receptūras parengė sertifikatą turinti Marijampolės įmonė „Bass". Jos laboratorijoje Kaune žinių sėmėsi maišyklę aptarnaujantys technologas Edvinas Kušleika ir operatoriai Darius Andriuška bei Alvis Nagys.  Per parą maišyklėje betono rūšis gali keistis keliskart.  Betonuojant strategiškai svarbius būsimos gamyklos objektus, savo ir Šiaulių laboratorijose atliekami 2-3 atskirų betono rūšių mėginių tyrimai.

Naujoji betono maišyklė turi specialų išpylimo į betonvežio talpą įrenginį, populiariai vadinamą „kriauše". Pagal šiuolaikines technologijas betonas nuo pagaminimo iki išpylimo visą laiką turi judėti. Ant sunkvežimio sumontuota besisukanti „kriaušė" neleidžia betonui susisluoksniuoti. UAB „Medis ir betonas" statybos metui įsigijo tris „Mercedes" markės betonvežius. Nauji pajėgumai išbandyti ir ekstremaliomis aplinkybėmis - liepos 9 dieną, kada nepertraukiamam betonavimui reikėjo patiekti per 3000 kub. m betono. Liepos 25-ąją prasidėjo 21 dieną nenutraukiamas cemento silosų sienų betonavimas. Trūkstamas betono kiekis buvo atvežamas iš Šiaulių betono mazgo.

UAB "Interneto svetainių dizainas"