Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2010 05 25
Sunkmečio patirtis – ateities sėkmei

Sunkmečio patirtis - ateities sėkmei


Balandžio pabaigoje bendrovės „Akmenės cementas" akcininkai aptarė 2009 ūkinių ir finansinių metų rezultatus, patvirtino metines finansines ataskaitas bei audito ataskaitą. Bendrovės generalinį direktorių Artūrą ZAREMBĄ prašome „Cementininkų žinioms" pakomentuoti svarbiausius 2009 metų rezultatus.
Taigi, kokios Jūsų išvados apie pernykščius metus?
Neslepiu, kad apžvelgiant pernykščių metų darbus ir rezultatus apima dvejopas jausmas. Pernai pardavėme 572,4 tūkst. tonų cemento, tai 53,7 proc. 2008-aisias realizuoto produkcijos kiekio. Lyginant su užpernai pajamos sumažėjo 156,4 mln. litų. Priežastys ne kartą komentuotos, jos objektyvios ir nepriklausė nuo mūsų norų bei siekimų. Lyginant statybinių medžiagų situaciją Lietuvoje, aplinkinėse valstybėse ir visoje Europoje, visur rezultatai prastesni, visur sumažėjusi apyvarta.
Vis dėlto įmonė nesustojo, metus baigėme pelningai, nors grynasis pelnas sumažėjo stipriai ir tesiekė 5,368 mln. Lt. Vietinėje, Lietuvos, rinkoje pardavėme 72 proc. savo pagamintos produkcijos. Neabejoju, kad smukimas būtų buvęs dar didesnis, jeigu nebūtume priėmę operatyvių sprendimų, jeigu nebūtų atkakliai ieškoma naujų rinkų.
Taip, tai buvo sunkiausi pastarojo etapo metai. Mažėjant produkcijos paklausai ir apyvartai, mes irgi mažinome kas ir kiek įmanoma. Teko koreguoti ir darbo užmokestį, ir peržiūrėti kai kurias investicijas. Man, kaip įmonės vadovui, tai labai sunkūs sprendimai. Ačiū cementininkų bendruomenei, kad mus suprato.
Kiek efektyvios sunkmečio pamokos ir kokias regite šių metų perspektyvas?
Jau sakiau, kad situacija panaši ir kitose valstybėse. Kai tik susvyravo ekonomika ir pasijuto krizės dvelksmas, visi statybų projektai tapo sustabdyti, mes tai nedelsiant pajutome. Bet kai tik pasigirdo optimizmo gaidų, įšaldyti projektai skubiai gaivinami, vėl atgyja investicijos. Mums labai svarbu, kad pernai išlaikėme svarbiausio cemento tiekėjo statusą Lietuvoje.
Šiuos metus pradėjome labai neramia širdimi. Rengėme įvairius strategijos variantus, jeigu smukimas tęstųsi. Tačiau metų pradžia susiklostė mums visai neblogai. Per pirmuosius 4 šių metų mėnesius pardavėme 157 tūkst. tonų cemento, tai visais 19 proc. daugiau negu per tokį pat laiką pernai. Eksportui patiekėme 67 tūkst. tonų arba 74 procentais daugiau kaip pernai per pirmus 4 mėnesius. Didelės reikšmės turi tai, kad grįžtame į stabilią Vakarų Europos šalių rinką, kuri patyrė mažiau stresų.
Lietuvos klientams patiektas toks pat cemento kiekis, kaip pernai, tačiau atsižvelgiant į šaltą žiemą ir žinant, kokioje šoko būsenoje Lietuvos ūkis, mūsų rezultatas laikytinas sėkme. Reikia turėti galvoje, kad Lietuvos rinkoje cemento suvartojimas pernai smuko 55 procentais. Pajamos išlieka pernykščio lygio, daug ką parodys gegužės ir birželio mėnesiai.
Į artimiausią perspektyvą žvelgiame pasitikėdami savimi. Sudėtingi pernykščiai metai nesustabdė mūsų rūpesčių dėl naujosios technologinės linijos statybų, Vokietijos ir Italijos firmos jau patiekė visą naujajai technologinei linijai užsakytą įrangą.
Panašią technologinę liniją jau pasistatė Brocenų cemento gamykla Latvijoje. Ar tai nekelia papildomų rūpesčių Akmenės cementininkams?
Mes kaip tik džiaugiamės, kad Brocenai statybą baigė. Jie turėjo nemažai rūpesčių, bet dabar įmonė ten jau dirba. Kol jie statė naują gamyklą, mes jiems pardavėme ir klinkerio, ir cemento. Kai mes pradėsime statybą, gali būti, kad iš kaimynų mes daugiau pirksime klinkerio. Ir dabar iš Brocenų klinkerio perkame - ne dėl šykštumo ar nenoro naudoti savas žaliavas. Siekiame turėti alternatyvą, jeigu statybos metu kiltų problemų. Bet tikėkimės, kad viskas bus gerai ir sėkmingai.

UAB "Interneto svetainių dizainas"