Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2017 02 22
Svarbu ir kiekis, ir finansiniai rezultatai

-Po sauso būdo klinkerio gamybos linijos įrangos remonto įsibėgėja 2017-ųjų metų sezonas. Kokie įmonės siekiai šiais metais, kalbiname AB „Akmenės cementas" generalinį direktorių Artūrą ZAREMBĄ.

Generalinis direktorius: Planuojame, kad pardavimų apimtis - milijonas tonų cemento - išliks panaši ir šiemet. Pagrindas tam yra, nes eksporto sutartys su pagrindiniais mūsų produkcijos pirkėjais pasirašytos, neprarasti stambieji klietai ir Lietuvoje. Mūsų pagrindinis tikslas - pagerinti bendrovės finansinius rezultatus.  Ženkliai pakilus anglies kainai pasaulinėje rinkoje, ji atsiliepė ir mūsų iš Kuzbaso (Rusija) perkamam kurui. Jau nuo praėjusių metų vidurio jis pabrango. Šie pokyčiai turi neigiamos įtakos savikainai, todėl šį sezoną mūsų pagaminto cemento tonos kaina vidutiniškai didės 3-5 eurais. Apie tai informavome visus rinkos dalyvius, paaiškindami, jog tai ne pasipinigavimas, o gamybos sąnaudų padidėjimo pasekmė. Kitas momentas: į sauso būdo klinkerio gamybos technologinę liniją buvo investuoti dideli pinigai (apie115 milijonų eurų), tad atėjo metas investicijoms duoti grąžos. Artimiausiuose įmonės planuose numatyta dalį atvežtinio kuro pakeisti alternatyviu, pavyzdžiui, kietuoju atgautu kuru ar panašiu į jį.

-Bendrovė gamina devynias standartą LST-EN 197-1:2011 atitinkančias cemento rūšis. Kaip šis srautas pasiskirsto tarp klientų?
Generalinis direktorius: Cementas tiekiamas keturiomis pagrindinėmis kryptimis: pakuotas (apie 160 tūkst. tonų); cementas, kaip žaliava kitiems gaminiams; specialus cementas mišiniams (plytelių klijai, masė mūrui ir tinkui); cementas betonui ir gelžbetoniui. Pakuotos produkcijos pardavimo sutartys sudarytos su didžiaisiais Lietuvos prekybos tinklais. Pakuotą cementą perka lenkai, populiarus jis buvo Kaliningrado (Rusija) rinkoje.
Lietuvoje pagaminti gelžbetonio gaminiai labai paklausūs ir Skandinavijos šalių rinkoje, nes jie pagaminti iš aukščiausios klasės Akmenės cemento. Skandinavai ir patys gamina gelžbetonį ir betoną iš laivais nuplukdytos mūsų produkcijos, kurią ten žino ir vertina.

-Lietuvos rinkoje „Akmenės cementas" nėra vienintelis dalyvis, joje didesnę ar mažesnę nišą randa ir konkurentai. Sutariat?
Generalinis direktorius: 2016 metais mes Lietuvos rinkoje pardavėme apie 60 proc. pagaminto cemento. Lietuva yra dalis Europos Sąjungos rinkos, kurioje taikomas bendrasis reguliavimas. Rinka dalijamės su 5-6 panašaus pajėgumo cemento gamyklomis. Kiek yra žinoma, daugiausiai cemento Lietuvoje parduoda Baltarusijos gamintojai. Konkrečiai, Krasnosielksi gamykla, nuo Vilniaus esanti už 160 kilometrų. Baltarusiai yra sertifikavę savo cementą Lietuvoje ir yra tikri konkurentai, žino mūsų klientus. Pačioje Baltarusijoje cemento suvartojimas ženkliai mažėja, tad jie vaikosi eksporto galimybių valiutos ištekliams kaupti. Jų produkcijos rasime Kaliningrade (Rusija), Lenkijoje, Latvijoje. Pastarųjų dviejų šalių gamintojai turi savo nišą ir Lietuvoje.

UAB "Interneto svetainių dizainas"