Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2016 10 18
Cemento rinkos grimasos

Dar metų pradžioje AB „Akmenės cementas" generalinis direktorius Artūras Zaremba įžvelgė, kad dabartinis sezonas nebus lengvas. Praėjusiais metais bendrovė maždaug pusę pajamų gavo iš eksporto rinkų, daugiausiai Kaliningrado (Rusija) srityje, Lenkijoje, Skandinavijos šalyse. Nuo 2016 metų kovo mėnesio Rusijos federacijoje įsigaliojo privalomas cemento sertifikavimas. Dėl nustatytų naujų reikalavimų, buvo stipriai apribotos AB „Akmenės cementas" produkcijos eksporto į Rusiją galimybės. Pernai per pirmąjį pusmetį rusai nupirko 148 tūkst tonų cemento, šiemet per 8 mėnesius tik 55,5 tūkst. tonų. Nuostolių patyrė ne tik mūsų cementininkai, bet ir Rusijai cementą eksportavusios Latvija, Estija, Lenkija, Švedija.

Pasak A. Zarembos, per aštuonis šių metų mėnesius parduota 663,4 tūkst. tonų cemento. Lietuvos rinkai teko 385,7, eksportui - 277,7 tūkst. tonų. Sumažėjusios pardavimų apimtys ir, suprantama, pajamos, administraciją vertė priimti nepopuliarų sprendimą - mažiausiai mėnesiui stabdyti gamybą. Sauso būdo klinkerio gamybos krosnis buvo sustabdyta birželio 23 dieną ir vėl paleista liepos 21-ąją. Krosnies sustabdymas veltui nepraėjo - jis skirtas technologinės įrangos remontui ir dabar įmonė planuoja dirbti be sustojimų iki sezono pabaigos. Generalinis direktorius nuramino, kad pasklidę gandai apie atleidimus iš darbo yra nepagrįsti. Pastovūs darbuotojai liko dirbti savo vietose, o darbo neteko tik terminuotas sutartis turėję asmenys.

Per 2016 metų aštuonis mėnesius į Suomiją laivais iškeliavo 65,3 tūkst. tonų cemento. Kita dalis (102,6 tūkst. tonų) produkcijos buvo eksportuota į Lenkiją, per 54 tūkst.tonų į Baltarusiją. Bendrovės vadovas informavo, kad cementininkai ieško ne tik cemento, bet ir tarpinio produkto - klinkerio - pirkėjų. Tikėtina, kad ši rinka gali atsirasti 2018 metais. Situacija dėl rinkų nėra paprasta, todėl naujų rinkų ir klietų paieška yra labai svarbi, jai skiriam daug dėmesio. Generalinis direktorius tikisi, kad bus atnaujintas produkcijos eksportas į Kaliningrado sritį.

UAB "Interneto svetainių dizainas"