Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2016 06 14
Tobulėjanti kokybės vadybos sistema

AB „Akmenės cementas" kokybės vadybininkė Nijole Vaupšienė prisimena, kad ši sistema bendrovėje pradėta kurti jau 1994-aisiais. Cementas dar buvo gaminamas senuoju „šlapiuoju" būdu, tačiau cementininkai užsibrėžė ambicingą tikslą - tapti lyderiaujančia cemento industrijos kompanija Baltijos regione. Šiam siekiui įgyvendinti įmonės technologiniame procese buvo atlikta daug ir brangiai kainavusių įrangos modernizavimo darbų. Siekiant užtikrinti didesnį klientų pasitikėjimą, 1997 metų rugsėjo mėnesį centrinės laboratorijos bazėje įsteigta nepriklausoma cemento bandymų laboratorija, kurią beveik po metų akreditavo Nacionalinis akreditavimo biuras.


Parengus gausybę dokumentų buvo pakviesti ekspertai iš Švedijos sertifikavimo organizacijos SP. Ekspertai 1999 metų gegužės mėnesį reikliai tikrino įmonės darbą ir produkcijos kokybę. Cementininkams pašalinus specialistų nurodytus trūkumus, tų pačių metų rugsėjo mėnesį bendrovei įteiktas pirmasis tarptautinis kokybės sertifikatas, patvirtinantis, jog AB „Akmenės cementas" atitinka standarto ISO 9002 reikalavimus.


Rugsėjo mėnesį sukaks 17 metų nuo šio pirmojo sertifikato, į pastoviai besimainančios pasaulio rinkos sūkurius „išleidusio" lietuvišką cementą pagamintą vadovaujantis sertifikuota kokybės vadybos sistema. Pasak N. Vaupšienės, ir tolesnėje įmonės veikloje iššūkių nesumažėjo. Po rimtų pasiruošimų ir ekspertų auditų, 2005 metų vasario mėnesį įmonėje įdiegta aplinkos apsaugos vadybos sistema, sertifikuota Švedijos Nacionalinio bandymų ir tyrimų instituto ir atitinkanti standarto LSTEN ISO 14001 reikalavimus. Nuo 2008 metų veikia ir darbuotojų saugos ir sveikatos sistema, sertifikuota tame pačiame institute ir atitinkanti standarto LST 1977 (BS OHSAS 18001) reikalavimus.
Praėjusių metų rugsėjo mėnesį patvirtinti du nauji standartai aplinkosaugos ir kokybės vadybos sistemoje. Dabar dokumentai dar verčiami iš anglų kalbos, tačiau kokybės vadybininkė Nijolė Vaupšienė ir aplinkosaugos vadybininkė Jolita Kazlauskienė, padedant akredituotos laboratorijos viršininkei Rūtai Neimantienei, kartu su visais struktūrinių padalinių vadovais priderino įmonės dokumentaciją prie naujų standartų , nustatė įgyvendinimo tvarką. Gegužės 17-20 dienomis Švedijos techninių tyrimų instituto SP specialistai bendrovėje atliko auditą dėl šių standartų įgyvendinimo. Švedai pasidžiaugė, kad cementininkai gerai pasiruošė dirbti pagal naujus standartus, kad yra motyvuotas ir kvalifikuotas personalas, kad gerai sutvarkyti procesų dokumentai. Naujovės: reikėjo įvertinti kiekvieno proceso rizikas ir galimybes jas valdyti, vidinius ir išorinius veiksnius. Auditoriai parašė ataskaitą ir pateikė pastabas. Iki liepos 1 dienos cementininkai turi duoti atsakymą apie nežymių trūkumų pašalinimą ir laukti naujų sertifikatų.


Kas pusmetį bendrovėje vyksta vadovybės vertinamosios analizės posėdžiai, kuriuose atsiskaito vyriausieji specialistai ir yra įvertinamas visų bendrovės vadybos sistemų veiksmingumas ir funkcionalumas. Gegužės pradžios posėdyje apie tai kalbėjo už kokybę, aplinkosaugą, darbuotojų saugą ir sveikatą, eismo saugą geležinkelio transporte atsakingi asmenys.
Kokybės vadybininkė Nijolė Vaupšienė informavo, kad šiemet, po pusantrų metų nelengvų bandymų, įmonėje pradėtas gaminti naujas produktas - hidraulinis kelių rišiklis, atitinkantis standarto LST EN 13282-1 reikalavimus. Šis gaminys skirtas paruošti kelio, geležinkelio, oro uostų ar kitų infrastruktūros objektų pagrindo sluoksnių ir pasluoksnių, viršutinių sluoksnų ir kitų žemės darbų medžiagų apdorojimui. Rišiklį bendrom jėgom kūrė amžiną atilsį gamybos direktorius Edmundas Montvila, kokybės vadybininkė Nijolė Vaupšienė, akredituotos cemento bandymo laboratorijos viršininkė Rūta Neimantienė. Birželio pradžioje AB „Akmenės cementas" lankėsi sertifikavimo centro „Inspecta" auditorius, kuris tikrino rišiklio atitikimą reikalavimams. 2016 m. birželio 7d. buvo gautas atitikties sertifikatas ir gaminys jau siūlomas kelininkams.

UAB "Interneto svetainių dizainas"