Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2014 03 18
Stabilumo garantas – europinė produkcijos kokybė
Akcinėje bendrovėje „Akmenės cementas" neužilgo įvyksiančių kardinalių pasikeitimų - naujosios sauso būdo klinkerio gamybos technologinės linijos paleidimo - laukimas. Intensyviai vyksta įrengimų derinimo, bandymo darbai ir balandžio mėnesį tikimąsi, kad naujoji krosnis bus užkurta. Generalinis direktorius Artūras Zaremba džiaugiasi, kad ir sudėtingomis sąlygomis įmonė ir 2013-aisiais metais  dirbo pelningai, įvykdė įsipareigojimus saviems ir užsienio klientams. Pernai parduota virš milijono tonų cemento (2012 metais - 998 tūkst. tonų) ir uždirbta 248 milijonai litų pajamų, tiek pat kiek ir 2012 metais. Pasak A. Zarembos, cemento parduota 7 proc. daugiau, o pajamos neaugo dėl didelės konkurencijos. Ypač ji pasijuto iš Baltarusijos. Šioje valstybėje pradėjo veikti nauji cemento pramonės pajėgumai, bet stabtelėjo jų statybos, tad suprantamas baltarusių noras surasti vietą po saule Lietuvos rinkoje. Šių metų vasario mėnesio viduryje baltarusiško cemento tona buvo30 litų pigesnė už lietuvišką. Ir dėl šios priežasties, ir dėl mažų statybos apimčių Lietuvoje, savai rinkai pateikta 465 tūkst. tonų cemento - 2 proc. mažiau negu 2012 metais.

AB „Akmenės cementas" produkcijos eksportas pernai siekė per 600 tūkst. tonų, o tai 15 proc. daugiau nei užpernai. Rusijos Federacijos Kaliningrado sritis ir Sankt Peterburgo miestas nupirko 235 tūkst. tonų (2012 metais -185000 t) cemento, Baltarusija 190 tūkst. tonų (188000 t), Švedija, Suomija, Lenkija ir Latvija - 176 tūkst. tonų (151000 t).

Kokios bendrovės perspektyvos 2014 metais? Lietuvoje statybų klestėjimo laikais vidaus rinkoje per metus buvo sunaudojama 650-670 tūkst. tonų cemento. Generalinis direktorius A. Zaremba mano, jog cemento pardavimas išaugs 50-70 tūkst. tonų. Cementininkų svajonė, kad tai įvyktų Lietuvos rinkoje, nes čia yra ką statyti, perstatyti, renovuoti. Orientuotis vien į eksportą, kuris pernai siekė virš 50 proc., galima iki tam tikros ribos. Cementas į Skandinavijos šalis iš Klaipėdos plukdomas laivais, o Rusijos vartotojams - vežamas geležinkeliu. A. Zaremba pastebi, kad į Kaliningrado sritį mūsų produkcija nukeliauja be trukdžių, o štai į Sankt Peterburgą, per Latvijos teritoriją, laikas prailgsta ir iš užsakovo dėl uždelsto pristatymo galima sulaukti pretenzijų. Šioje rinkoje didžiausias dėmesys skiriamas produkcijos kokybei, pastovių klientų išlaikymui.

AB „Akmenės cementas" dabar gamina 7 bazines cemento rūšis, kurios dar turi porūšių atskiroms rinkoms. Lietuvoje, Skandinavijos šalyse ribojamas šarmų kiekis, o Rusijoje bei Baltarusijoje - ne. Pastarosios šalies cemento gamintojai deklaruoja, kad jų produkcija atitinka visus europinius standartus, turi leidimus prekiauti Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje. Anot A. Zarembos, galima suabejoti leidimų autentiškumu, bet kritikuodami konkurento neįveiksime. Pats turi būti geresnis visomis prasmėmis, pasiekti tokį lygį, kad pirkėjas norėtų tik tavo produkcijos. Vieni prašo cemento be chromo, kitiems šis priedas neturi reikšmės. Galų gale cementas nėra galutinis produktas. Jis vartojamas betonui, statybinių medžiagų ir įvairių mišinių gamybai. Betono gamintojai pritaiko papildus, užpildus, naudoja cheminius preparatus, kad gaminiai lėčiau stingtų, būtų įvairaus atsparumo. Cementininkų stabilumo garantas - gaminti europinių standartų ir pageidaujamų rūšių cementą, kitaip tavo vietą rinkoje užims konkurentas. Apskritai, cemento suvartojimo lygis priklauso nuo bendros situacijos rinkoje, ekonomikoje.

Generalinis direktorius akcentuoja, kad planuodami pardavimų padidinimą šiais metais, cementininkai dar labiau suartės su klientais, taikys lanksčią kainų politiką, apmokėjimo terminus, trumpins produkcijos pristatymo terminus.

Pokalbį su A. Zaremba baigėme mintimis apie naujos linijos perspektyvas. Pasak direktoriaus, šiandien naujomis vadinamos technologijos irgi greitai sensta. Paleidimui ruošiamas svarbus ir brangus gamybos vienetas yra seno viduryje. Regis neseniai, prieš 14 metų, paleistam anglies malūnui, prieš 10 metų - pakavimo linijai, jau reikia naujų investicijų. Yra ir daugiau „degančių" taškų. Dar nepradėjusiai veikti naujai technologinei linijai nupirkta atsarginių dalių beveik už milijoną eurų, bet nereiškia, kad būtent jų prireiks. Nesame dirbę su tokia technologija ir nėra aišku, kokios bėdos gali „išlįsti". Gamybininkai tikisi, kad startas ir įsibėgėjimas bus sėkmingi.       

UAB "Interneto svetainių dizainas"