Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2013 12 06
Jie koordinavo naujos linijos statybos eigą

 

Generalinio direktoriaus Artūro Zarembos  įsakymas, kad vadovaujantis AB „Akmenės cementas" valdybos 2006 metų liepos 19 dienos nutarimu dėl cemento gamybos sausuoju būdu projekto įgyvendinimo ir darbų organizavimo, darbo grupės sudarymo buvo pasirašytas 2007 metų vasario 13 dieną. Po savaitės naujas darinys pradėjo vykdyti jam numatytas funkcijas. Grupės naujai technologijai diegti vadovu paskirtas gamybos cecho viršininkas Sigitas Leminskas, vyriausiuoju proceso inžinieriumi Vytautas Montvila. Į grupės technikos skyrių paskirti elektros inžinierius Gintas Butkevičius, statybos inžinierius Vytautas Lalas, mechanikos inžinierius Vytautas Dzindzelėta, į konstruktorių skyrių - vyriausiasis konstruktorius Giedrius Jarušaitis ir inžinierė konstruktorė Zofija Zavjalova. S. Leminskas, V. Montvila, G. Butkevičius, V. Lalas ir V. Dzindzelėta projekto valdymo metu buvo atleisti nuo savo tiesioginių pareigų. Įsakymu pavesta G. Butkevičiui vykdyti projekto elektros dalies vadovo funkcijas ir dalyvauti elektrotechninio personalo atestavimo komisijos darbe, o V. Lalui - vykdyti statinio techninio prižiūrėtojo funkcijas. Įsakymu nustatytas  darbo grupės darbuotojų pavaldumas.

Gyvenimas ir prasidėjusi statyba privertė padaryti kai kuriuos pakeitimus darbo grupėje. Jos vadovas S. Leminskas prisimena, kad per visą statybos laiką „vertėsi" 12 specialistų jėgomis - vieni išeidavo, kiti ateidavo. Visi suprato reikalo svarbą. Šių metų rugsėjo pabaigoje darytoje nuotraukoje įamžinti baigiamajame statybos etape išlikę darbo grupės specialistai, kurių dalis jau turi kitas pareigas.      

S. Leminskas apie kiekvieną grupės narį gali pasakoti daug. Nuo pat įrangos tiekimo pradžios jos sandėliavimu rūpinosi mechanikos inžinierius, dabar mechaninių dirbtuvių vadovas, Vytautas Dzindzelėta. Šiandien, kada naujos technologinės linijos įrengimai savo vietose, atrodo viskas paprasta. Gamintojai pateikė keturis griežtus įrangos sandėliavimo lygius: laikyti lauke po atviru dangumi ant kieto pagrindo, laikyti lauke po pastoge, laikyti šildomuose arba šaltuose sandėliuose. Kaip cementininkai vykdo nurodymus, firmų atstovai ne kartą tikrino. V. Dzindzelėta susikūrė sistemą, be kurios  tarp tūkstančių pavadinimų būtų prapultis. Pavyzdžiui, daugiausiai įrangos pozicijų - 1924 - pateikė pagrindinis tiekėjas KHD HUMBOLDT WEDAG. Inžinierius padarė sandėliavimo vietų žemėlapius ir jų kompiuterines versijas pagal įrengimų gamintojų kodus, išeitinius tiekimo duomenis, krovinius atvežusių mašinų srauto numeraciją. Aktyviai į darbo grupę įsitraukė Šveicarijos firmos PEG S. A. (tarptautinė techninio konsultavimo įmonė, veikianti cemento įmonių infrakstruktūros plėtros ir aplinkos apsaugos srityse) projektų vadovas inžinierius Uvė Trukenmiuleris (Uwe Truchenmueller). Jis konsultavo ir dalyvavo užsakant ir tiekiant Vokietijos firmų Siemens ir KHD, Italijos įmonių BEDESCHI ir CTP įrangą, bei įrengimus iš Egipto firmos ARESCO. Inžinierius mechanikas Ričardas Grigaliūnas rūpinosi įrengimų montavimo priežiūra, inžinierius mechanikas Augustinas Ruibys - įrangos komplektavimu ir jos montavimu, vyresniajam inžinieriui elektrikui Gintui Butkevičiui ir automatikos inžinieriui Aivarui Elzbergui darbai dar ir šiandien nepasibaigė.

Didžiulis darbo krūvis slėgė statinio techninio prižiūrėtojo statybos inžinieriaus Vytauto Lalo pečius. Tai, kad laiku pasirašytas 33 naujų ir 10 rekonstruotų statinių statybos užbaigimo aktas, didelis ir Vytauto nuopelnas. Grupės vadovas S. Leminskas sako, kad bet kuri didesnio pramoninio giganto statyba sklandžiai nevyksta be tikslių brėžinių. Ir naujos linijos statyboje dėl brėžinių buvo nesklandumų. Greičiau ištaisyti netikslumus ir apie tai informuoti visus su procesu susijusius rangovus rūpinosi vyriausias konstruktorius Giedrius Jarušaitis (dabar UAB „Medis ir betonas" direktorius)  ir inžinierė konstruktorė Ingrida Pilipūnienė. Giedrius „įeidavo" į projektuotojų serverį ir surasdavo naujausius  pakeitimus, o Ingrida ne tik pateikdavo brėžinius, bet ir patardavo, kur ką rasti gausiame specialios informacijos labirinte. Už didžiulį „popierizmo" srautą - susirašinėjimą su firmomis, vertimus iš anglų, vokiečių kalbų, atsakinga buvo sekretorė-vertėja, dabar bendrovės juristė Giedrė Kundrotienė.

Nors dalis grupės specialistų baigė darbą, bet jos vadovas, generalinio direktoriaus pavaduotojas naujos technologinės linijos statybai S. Leminskas tebėra „mūšio" lauke. Matyt tol, kol karščiu nepradės alsuoti naujoji  krosnis.

 

Nuotraukoje:(iš kairės) firmos PEG  A. S. projektų vadovas  Uvė Trukenmiuleris (Uwe Truchenmueller),
inžinierius mechanikas Ričardas Grigaliūnas, statinio techninis prižiūrėtojas
inžinierius statybininkas Vytautas Lalas, inžinierius mechanikas Augustinas
Ruibys, vyresnysis inžinierius elektrikas Gintas Butkevičius, automatikos
inžinierius Aivaras Elzbergas, vertėja Giedrė Kundrotienė, mechanikos
inžinierius Vytautas Dzindzelėta, inžinierė konstruktorė Ingrida Pilipūnienė,
darbo grupės vadovas Sigitas Leminskas ir vyriausiasis konstruktorius Giedrius
Jarušaitis.  
 

UAB "Interneto svetainių dizainas"