Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2013 12 06
Pasirašytas statybos užbaigimo aktas

 

2013 metų spalio 16-oji į AB „Akmenės cementas" istoriją įeis kaip vienas iš naujos sauso būdo klinkerio gamybos linijos užbaigimo etapų - statinių pabaigtuvės. Statybos pradžia fiksuojama 2011 metų balandžio 18  dieną. Pagal statybos techninį reglamentą 6 paskirtų asmenų komisija iš rajono savivaldybės administracijos, Valstybinio visuomenės sveikatos centro,  Valstybinės priešgaisrinės priežiūros, Valstybinės darbo inspekcijos, Aplinkos apsaugos departamento, vadovaujama Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos  inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Šiaulių teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus statybos valstybinės priežiūros poskyrio vyresniojo specialisto Viliaus Kriščiūno, apžiūrėjo 33 naujai pastatytus ir 13 rekonstruotų statinių. Komisijai reikalingus paaiškinimus teikė užsakovo įgaliotas asmuo, generalinio direktoriaus pavaduotojas naujos technologinės linijos statybai Sigitas Leminskas, statinio projekto ir jo vykdymo priežiūros vadovas Romualdas Šeškevičius, statybos vadovas Valdas Grigaliūnas, Panevėžio statybos tresto projekto vadovas Egidijus Urbonas, statybos techninis prižiūrėtojas Vytautas Lalas, specialiųjų darbų vadovai. Ne tik dėl smalsumo, bet ir dėl dalykinio būtinumo komisijos nariai ir paaiškinimus teikę specialistai buvo pakilę į cikloninių šilumokaičių viršutinį aukštą - į 105-ajame metre nuo žemės paviršiaus įrengtą aikštelę.

Unikaliausias naujas statinys, be abejo, cikloninis šilumokaitis, kuriame sumontuota daugybė technologinio proceso įrangos. Tačiau neeilinis objektas yra ir žaliavų silosas. E. Urbonas apžiūros metu priminė, kad jo unikalumas tai, jog sienų betonavimas vyko 3 savaites nepertraukiamai. Į
58 metrų aukščio ir 22 metrų skersmens statinį supilta ir sutankinta 1579 kubiniai metrai betono. Siloso bokšto sienų storis viršuje yra 40, o apačioje - 70 cm. Didesniuose ar mažesniuose objektuose suklota per 32 tūkst. kubinių metrų betono, į juos sudėta daugiau kaip 3600 tonų armatūros, sumontuota beveik 8 tūkstančiai tonų statybinių metalo konstrukcijų. Kitas „aukštuminis" objektas - 125 metrų aukščio kaminas iš 5,5 metro diametro segmentų.  


Į 70 m aukštį iškilęs žaliavų trupintuvo statinys, beveik 40 metrų „ūgį" turi žaliavų tiekimo bunkeriai, 4503 kvadratinių metrų plotą užima 28 metrų aukščio trijų skyrių žaliavų mišinių sandėlis.

Priėmimo metu apžiūrėti perkrovimo mazgo, naujojo anglies dulkių siloso ir dozavimo, karštų dujų generatoriaus, elektros skydinių ir transformatorinių pastatai, 25 m aukščio skenerio bokštas, įvairios paskirties estakados ir transporteriai. Kiek anksčiau priimti pramoninio, geriamo vandens
tinklai ir jų nubėgimo sistemos, buitinių ir lietaus nuotekų tinklai. Komisija apsilankė ir dešimtyje rekonstruotų statinių - molio ir koregavimo priedų sandėliuose, molio maišyklių pastate, centrinėje pultinėje, apžiūrėjo kitus objektus.

Statybos užbaigimo akto pasirašymas įvyko bendrovės salėje. Po ceremonijos generalinio direktoriaus pavaduotojas naujos technologinės linijos statybai S. Leminskas padėkojo statybininkams, montuotojams, komisijos nariams.     

 

  

 

 

 

UAB "Interneto svetainių dizainas"