Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2012 12 14
CEMBUREAU vienija Europos cementininkus
Nuo 2008 metų akcinė bendrovė „Akmenės cementas" yra visateisė Europos cemento asociacijos CEMBUREAU narė. Ši asociacija vienija Europos Sąjungos šalių cementininkų nacionalines asociacijas, o iš tokių valstybių, kaip Lietuva, Latvija ar Estija, turinčių tik po vieną cemento gamybos įmonę, asociacijos narėmis yra pačios bendrovės. Iš Europos Sąjungos valstybių CEMBUREAU narėmis nėra tik Kipras, Malta ir Slovakija, tačiau yra priimtos ne ES narės Norvegija, Šveicarija bei Turkija. Taigi asociacijoje iš viso atstovaujama 27 valstybėms. Asocijuota nare yra priimta Kroatija.

Iš pirmo žvilgsnio nelengva suvokti, kaip ir kas vienija įmones, kurios bendroje Europos ir net pasaulio rinkoje yra aršios konkurentės, nuožmiai besivaržančios dėl rinkos ir įtakos zonų.

- Yra daug bendrų problemų, kurios verčia ir skatina cemento gamintojus vienytis,- sako bendrovės „Akmenės cementas" generalinis direktorius Artūras Zaremba, paprastai kartu su bendrovės valdybos pirmininku Juliumi Arnoldu Mituzu atstovaujantis Lietuvos cementininkams CEMBUREAU metinėse konferencijose. -Cemento pasauliui reikia vis daugiau, tačiau jo gamyba reikalauja didelių energijos sąnaudų, tolydžio auga kuro kainos. Didelė problema - valstybių ir visos Europos Sąjungos įsipareigojimai mažinti aplinkos taršą. Privalomieji taršos limitai stumia cemento gamyklas į nelygias pozicijas pasaulyje, nes, tarkim, Kinija, gaminanti daugiau kaip pusę viso pasaulio cemento, ir kai kurios kitos didelės valstybės iki šiol įsipareigojimų mažinti aplinkos taršą kratosi ir vadinamojo Kioto susitarimo nėra pasirašiusios. Taršos problema sudėtinga ir itin paini. Iš vienos pusės - visi suvokia, jog reikia kažką daryti, kad aplinka būtų mažiau teršiama ir stabilizuotųsi globaliniai klimato pokyčiai. Tačiau sunku atsilaikyti ir konkurencijos grumtynėse, kurias dar labiau paaštrino pasaulinė krizė.

Pasak A. Zarembos, CEMBUREAU nėra priemonė prastumti kokiems nors vienos šalies ar vienos įmonės interesams, nes joje atstovaujama visai specifinei cemento pramonės šakai. Taigi ginama ne kuri viena įmonė, o siekiama naudos visiems cemento gamintojams.

Asociacija turi savo vykdomąsias struktūras Briuselyje, 5 nuolat veikiančios darbo grupės formuluoja problemas ir rengia dokumentus toms problemoms spręsti.

Pasak bendrovės vadovų, dalyvavimas europinio masto asociacijos veikloje labai naudingas, nes sudaro galimybę prieiti prie pasaulinių informacijos šaltinių, žinoti, kokios direktyvos rengiamos. Yra tikrumo, kad priėmus vieną ar kitą įpareigojantį dokumentą, Lietuva neliks nustumta į nuošalę. Yra galimybė išsakyti savo nuomonę, būti išgirstam. Tačiau balsuojant įmonių bei asociacijų pozicijos svorį lemia gamybos apimtis. Nuo to priklauso ir nario mokestis.

Dalyvaudami CEMBUREAU veikloje, „Akmenės cemento" vadovai gauna informacijos apie cemento gamybos pasaulines tendencijas, pokyčius rinkoje.

Ne be CEMBUREAU pastangų ir Europos Sąjungos vadovai suvokė, jog negalime būti tik vartotojais, jog privalome išsaugoti gamybą, vadinasi, ir darbo vietas. Dirbti ir investuoti. Kad reikia sudaryti sąlygas naujoms idėjoms. Sena tiesa, kad dauguma naujų idėjų ir sumanymų ateina ne iš brangiai kainuojančių mokslinių institutų, o „iš apačios", iš patyrusių darbininkų, gamyboje dirbančių specialistų. Paradoksalu, bet pastaraisiais dešimtmečiais didžiausios inovacijos įdiegtos kavos ir tekstilės pramonėje, o sunkiojoje, taip pat ir cemento pramonėje technologijos nekinta dešimtmečiais. Ir neteisingai elgiasi tos šalys, kurios nustato prioritetus vienai kuriai pramonės šakai, tarkim, Lietuvoje - energetikai. Tuo iš karto pasmerkiami tie, kurie į privilegijų lauką nepateko.

Pastarąją dvejų metų kadenciją CEMBUREAU prezidentu yra išrinktas ispanas Ignacio Madridejos, vienas iš pasaulinio masto statybinių medžiagų gamybos koncerno CEMEX vadovų - to paties koncerno, kuris valdo ir dalį AB „Akmenės cementas" akcijų.

Dalyvavimas Europos cementininkų asociacijos veikloje ne tik plečia akiratį ir teikia informacijos. Tie patys ekonomikos ir pramonės plėtros dėsniai galioja ir Prancūzijoje, ir Naujojoje Akmenėje. Tad ir siūloma netrukdyti gamintojams, nestatyti dirbtinių barjerų. Susivienijusių cementininkų balsas geriau girdimas.

 

UAB "Interneto svetainių dizainas"