Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2012 08 21
Gelbsti nuo padangų
Jau antrą penkmetį akcinėje bendrovėje „Akmenės cementas" deginamos sudėvėtos, naudojimui nebetinkamos padangos. Patekusios į sukamąsias krosnis, jos pakeičia apie 10 procentų pagrindinio kuro - akmens anglies. Ar per tą laiką nesumažėjo padangų „atsargos"?

Už darbą su padangų tiekėjais atsakingas vadybininkas Richardas Sudaris teigia, jog senų padangų atsargos jeigu ir senka, tai labai lėtai. Per parą vidutiniškai sudeginanti po 30 - 40 tonų senų padangų „Akmenės cemento" bendrovė nuolat turi atsargos mažiausiai mėnesiui. Nemokamai priimamos nebetinkamos padangos iš atliekų tvarkymo centrų bei savivaldybių, taip pat ir iš fizinių bei juridinių asmenų.

Cementininkai padėjo valstybei apsiginti nuo stambaus gabarito traktorių, kombainų ir sunkiasvorių sunkvežimių padangų, kurių niekas iki šiol nesiėmė naikinti.  Cementininkai laimėjo Aplinkos ministerijos skelbtą stambių padangų utilizavimo konkursą ir praeitą žiemą bei šį pavasarį priėmė bei sudegino apie 500 tonų tokių padangų.

Šį pavasarį įmonėje nepriklausomi ekspertai vėl atliko monitoringo tyrimus, analizavo, kiek ir kokių dujų bei cheminių junginių išmetama per gamyklos kaminus į atmosferą. Dauguma duomenų buvo toli iki leistinų išmetimų ribos.

Pasak R. Sudario, padangos cemento gamyklose deginamos visame pasaulyje, nes čia nelieka atliekų, net ir metalas susilydo į klinkerį. Tuo tarpu specialiose atliekų deginimo įmonėse bei katilinėse lieka iki 25 - 30 proc. pelenų, kuriuos vis dėlto reikia gabenti į sąvartynus.

Cementininkai taip pat priima ir utilizuoja popierių, gumos  atliekas. Pastačius sauso gamybos būdo technologinę liniją, atsiras galimybė kaip kurą naudoti rūšiuotas buitines atliekas.

UAB "Interneto svetainių dizainas"