Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2012 06 12
Cementininkų konsultantas iš Šveicarijos
Cementininkų talkininkas iš Šveicarijos

Naują klinkerio gamybos technologinę liniją statantiems Lietuvos cementininkams aktyviai talkina Šveicarijos firmos PEG S. A. projektų vadovas inžinierius Uvė Trukenmiuleris (Uwe Truckenmueller).

Gal tartumėt keletą sakinių apie save ir savo šeimą, darbą?

Mano namai Šiaurės Vokietijoje, bet gyvename Šveicarijoje, ten mano darbo vieta. Ten dabar mano žmona ir sūnus. Tiesa, sūnus studijuoja tarptautinius santykius Sofijos universitete, Bulgarijoje, tad irgi retas svečias namuose.

Esu baigęs inžinerinės mechanikos studijas Noinkircheno universitete Vokietijoje. Pagal specialybę dirbu jau beveik 40 metų, pastaruosius 7 metus PEG firmoje. Prieš tai dirbau KHD, Lafarge ir kitose su cemento industrija susijusiose įmonėse.

Kaip pristatytumėt PEG firmą, kurią Naujosios Akmenės cementininkai yra pasirinkę konsultante statybai?

Tai tarptautinė techninio konsultavimo įmonė, aktyviai veikianti cemento, įmonių infrastruktūros plėtros, aviacijos ir aplinkos apsaugo srityse. Ji įkurta 1959 metais ir jau yra įgyvendinusi ar padėjusi realizuoti 700 projektų 95 valstybėse. Firma turi dukterines įmones Indijoje ir Filipinuose.

Kokią paramą Jūsų atstovaujama firma teikia Akmenės cemento" bendrovei ir kaip sekasi vykdyti įsipareigojimus?

Buvome paprašyti teikti paslaugas ir aptarnauti Akmenės cementininkų projektą - naujos technologinės linijos statybą. Konsultavome ir dalyvavome užsakant ir tiekiant Vokietijos firmų Siemens ir KHD, Italijos įmonių BEDESCHI ir CTP įrangą bei įrengimus iš Egipto firmos ARESCO. Mano darbas ir susijęs su šiomis sutartimis. Be to, nuolat bendrauju su generalinio rangovo ir subrangovų atstovais statyboje. Esu kaip ir nuolatinis „Akmenės cemente" sudarytos specialistų grupės narys. Dar rūpinuosi priešgaisrine įranga ir jos instaliavimu. Kiekvieną savaitę po du kartus susitinkame su generalinio rangovo - Panevėžio statybos tresto - ir subrangovų darbų vadovais, aktyviai sprendžiame iškylančias problemas, rūpinamės darbų kokybe. Be abejo, galutinį atsakymą, kaip mums sekėsi, duos statybos pabaiga.

Ar tenkina statybos vadovų ir specialistų kvalifikacija bei darbų eiga?

Projektą rengusi firma SWECO ir generalinis rangovas - Panevėžio statybos trestas yra labai patyrę ir darniai bendradarbiauja. Taip, nesklandumų pasitaiko, iš savo patirties žinau, kad nėra mygtuko, kurį paspaudus viskas eitų kaip sviestu patepta. Didžiausias visiems mums galvos skausmas dabar - įrangos konstrukcinio plieno gaminiai, kuriuos tiekia Egipto firma ARESCO. Galiu patvirtinti, kad darbų kokybė ir jų atlikimo terminai priimtini, bet projekto vadyba tolokai iki optimalios. Metalo konstrukcijų tiekimas iš Egipto vėluoja. Visos projektą įgyvendinančios šalys atsilieka nuo statybos darbų grafiko, o pratęsti statybos terminus niekas nesuinteresuotas. Vadinasi, būtina lanksčiau organizuoti darbus, matyt, reikės dirbti ir pamainomis, kelti darbuotojų kvalifikaciją. Didelė problema - kvalifikuotų ir lojalių darbuotojų stoka.

Kiek spėjote pamatyti Lietuvos ir koks Jums atrodo Naujosios Akmenės miestas?

Lietuva labai panaši į Šiaurės Vokietiją, tad jaučiuosi kaip namuose. Žmonės draugiški, paslaugūs. Turėjau galimybių keletą kartų pabuvoti Vilniuje, tikrai jaukus ir gražus miestas. Buvau Mažeikiuose, savaitgaliais nuvažiuoju į Šiaulius. Naujoji Akmenė, suprantama, ne didmiestis, tačiau jaukus ir ramus miestas, tvarkingas, nebent mums, atvykusiems laikinai, reikia pagalvoti, kuo užsiimti vakarais, po darbo.

Vidutiniškai kas porą mėnesių apsilankau namuose Vokietijoje ar Ženevoje. Vasarą žmona vėl atvyks į Naująją Akmenę ir gyvensime kartu. Prieš akis dar metai įtempto darbo ir gyvenimo Lietuvoje.

 

UAB "Interneto svetainių dizainas"