Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2011 12 01
Statyboje lenktynės su laiku

Statyboje lenktynės su laiku


Leopoldas Rozga

Darbas darbą veja
Geras pusmetis, kai užvirė darbai naujosios technologinės linijos statyboje. Per tą laiką ne tik iškopta iš pamatų tranšėjos, bet ir stipriai pasistūmėta aukštyn. Statyboms vadovaujantis, Panevėžio statybos tresto projekto vadovas Egidijus Urbonas kasdien papildo atliktų darbų sąrašą. Pagal projektą reikės pakloti apie 30 tūkstančių kubinių metrų betono, dabar jau apie 60 procentų šio kiekio sudėta į sienas, pamatus ir kolonas. Reikės apie 3,5 tūkst. tonų armatūros, visa nupirkta ir pagal poreikį tiekiama į statybos aikštelę. Koks tai milžiniškas kiekis, nelengva suvokti. Tarkim, jeigu į geležinkelio vagoną galima krauti 60 tonų, tai visam armatūros kiekiui pervežti reikėtų 60 vagonų sąstato. Objekte jau atvežta apie 250 tonų statybinių metalo konstrukcijų. Praeitą savaitę pradėti jų montavimo darbai.
Statybos aikštelė ne pirma savaitė primena skruzdėlyną pačia geriausia prasme. Lapkričio 10-ąją, kai lankėmės statyboje, čia triūsė 284 darbininkai, per 50 inžinierių ir technikų. Vien generalinio rangovo - Panevėžio statybos tresto - žmonių triūsė 120 - šimtas darbininkų ir 20 inžinierių, meistrų. Kiti - iš šiuo metu panevėžiečiams talkinančių 19 subrangovinių organizacijų. Panevėžiečiai ir Mažeikių UAB „Darstamas" darbininkai dirba pamainomis. Cikloninių šilumokaičių pastato, apatinė 8,6 metro sekcija jau išbetonuota, dabar kyla kolonos antrai sekcijai, kuri pasieks 23,2 metro aukštį. Apskritai šis statinys bus 105 metrų aukščio, tik šalia būsiantis kaminas bus dar aukštesnis - 125 metrų. Žaliavų trupintuvo ir kitos technologinės įrangos montavimui vadovausiantis Vokietijos firmos KHD atstovas jau atvyko.
 

Įrengimai plaukia iš Egipto
Nuo grafiko nevalia atsilikti, nes jau prasidėjo tolesnė darbų stadija - įrengimų montavimas. Pirmomis gruodžio dienomis į Klaipėdą laivu turi atplaukti 2000 tonų technologinių įrengimų iš Aleksandrijos uosto. Iš viso Egipte bus pagaminta ir į Klaipėdą atplukdyta apie 4000 tonų technologinių įrengimų. Dalis atplukdytų konstrukcijų bus didelių gabaritų, joms priimti ir laikyti jau įrengta keletas aikštelių cemento bendrovės teritorijoje. Ruošiamos ir kitos įrangos sandėliavimo vietos. Anot E. Urbono, tiek įrengimų būtų įmanoma pagaminti ir Lietuvoje, tačiau didelį jų kiekį šiuo atveju reikia patiekti per gana trumpą laiką, dabar tarp savęs konkuruojančios lietuvių įmonės būtų privalėjusios susivienyti ir gal atsisakyti smulkesnių užsakymų. Matyt, lietuviška patarlė „tiesiai arčiau, aplink - greičiau" šiuo atveju teisinga.
Kitos įmonės, gaminančios metalo konstrukcijas gamina ir jų mazgus montuoja savo bazėse, nes statybos aikštelės užimti nevalia, čia ir taip ankšta, reikia labai griežtai paisyti darbų grafiko, kad nesutrukdytum kitiems. Iš esmės numatyti darbų grafiko laikomasi, nors netikėtumų kiekviena diena pažeria.
Jau sudarytos sutartys ir dėl ypač didelių bokštinių kranų, kurių keliamoji galia 30 - 40 tonų, tiekimo ir pastatymo. Vienas toks iš Olandijos atkeliaus jau gruodį ir pradės dirbti Kalėdų išvakarėse, kitas bus atgabentas vasarį. Jiems reikės specialių pamatų, reikės erdvės, kurios ir taip maža.

Su nerimu laukia žiemos
Šiltas ir sausas ruduo leido statybininkams įsibėgėti. Pirmiausia skubinami betonavimo darbai, nes reikia pasiruošti žiemai, kuomet tokius darbus gali tekti apskritai pristabdyti. Tačiau palankūs orai pratęsė statybų sezoną ir kitur, tad išsilaikė cemento paklausa, vienu metu sukosi abi klinkerio degimo krosnys.
Tokiam gausiam darbininkų būriui pristatyti į darbo vietą ir pavėžėti iš darbo budi Panevėžio statybos tresto, Šiaulių „Talšos" ir Mažeikių „Darstamo" autobusai, mažesnes darbininkų grupes kitos įmonės atveža mikroautobusais. Žmonės, tokiu įtemptu režimu dirbdami, suprantama, pavargsta, stengiamasi sudaryti galimybę bent savaitgaliais pailsėti šeimose, Naujojoje Akmenėje jie apgyvendinti ir viešbutyje, ir samdomuose butuose, darbe geros sąlygos persirengti, yra dušai, kitos buitinės patalpos.
Knietėjo pasiteirauti, ar ištesėjo generalinis rangovas pažadą suteikti darbo mūsų rajono žmonėms. Pasak E. Urbono, visi statybų specialistai ir bent išmanantys statybininko darbą, kuriuos pasiūlė Akmenės darbo birža, buvo priimti. Deja, su kai kuriais jau po pirmo atlyginimo teko atsisveikinti, neblaiviems, neatsakingiems tokioje statyboje ne vieta.
Ar tenkina subrangovų pastangos? Projekto vadovas E. Urbonas nešykšti gerų žodžių apie Mažeikių uždarąją akcinę bendrovę „Darstamas", sugebėjusią sutelkti darbštų ir kvalifikuotą kontingentą, iki šiol darbų šiame objekte nestokoja Ventos „Vaidva", iš pradžių atlikusi griovimo darbus, dabar pilanti ir tankinanti gruntą aplink išbetonuotus statinių pamatus, rengianti patalpas, kurios dar bus rekonstruojamos. Gerų atsiliepimų išgirdau apie „Medį ir betoną", o „Naujojo kalcito" montuotojams didžiausi darbai dar prieš akis.

UAB "Interneto svetainių dizainas"