Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2011 12 01
Statyba egzaminuos ir remontininkus

Statyba egzaminuos ir remontininkus


„Akmenės cemento" ir naujosios technologinės linijos statybos generalinio rangovo - Panevėžio statybos tresto - vadovai žadėjo, kad statybos metu bus darbo ir vietinėms įmonėms. Tikrai, nuo pirmųjų dienų statybos aikštelėje triūsė UAB „Vaidva" darbininkai bei mechanizmai, dabar atsakingas užduotis vykdo UAB „Medis ir betonas" bei AB „Naujasis Kalcitas". Pastarosios įmonės remonto cecho viršininkas Remigijus Brasas parodė sandėlyje išrikiuotas nudažytas metalines sijas. Vis dėlto pagaminti 100 tonų metalo konstrukcijų - „Naujojo kalcito" darbininkams ir specialistams tik generalinė repeticija prieš kur kas atsakingesnius darbus.
Apie būsimus darbus ir kalbamės su AB „Naujasis kalcitas" generaliniu direktoriumi Aivaru ELZBERGU.


Tad kokie darbai laukia Jūsų vadovaujamos įmonės?
Mūsų dalyvavimas naujos cemento gamybos linijos statyboje aprobuotas dviem - metalo konstrukcijų gamybos bei įrengimų montavimo sutartimis. Įrangą tiekiančių įmonių specialistai akcentuoja tris būsimos linijos prioritetus ar svarbiausius mazgus: šilumokaitį, pačią sukamąją krosnį ir klinkerio aušintuvą. Šilumokaičio įranga mums būtų pernelyg didelis uždavinys, o štai kitus du svarbiausius įrenginius - sukamąją krosnį bei klinkerio šaldytuvą montuoti patikėta mums. Ėmėmės darbų, kuriuos geriausiai mokame, juk dešimtmečius remontuojame iki šiol veikiančias sukamąsias krosnis ir su jomis susijusius mechanizmus.
Vis dėlto remontas yra viena, o naujos įrangos montavimas - visai kas kita. Įrengimų montavimo instrukcijose nurodyta net, kokius elektrodus naudoti ir kaip juos laikyti, kokia turi būti metalo virinimo įranga, net - kokios turi būti oro sąlygos ir aplinkos temperatūra. Ir medžiagų bus tokių, kokių remonto darbuose niekuomet neprireikia. Tam ruošėmės ilgai ir nuosekliai. Nesvarbu, kad dešimtis metų pjaustai ar virini metalą. Kad gautum teisę montuoti naujus šiuolaikinius įrengimus, privalai turėti visus universalaus darbuotojo sertifikatus, tokius sertifikatus privalėjo įsigyti ir pati mūsų įmonė. Nepigiai kainavo vien metalo pjaustytojų ir suvirintojų mokymas. Teko pasirūpinti ir atitinkama darbuotojų apranga, saugos priemonėmis, virinimo aparatūra.
Be abejo, visur yra ir privalumų, ir keblumų. Patys montavę svarbiausius įrenginius, ateityje mažiau rūpesčių patirsime juos remontuodami. Tačiau neramu, kad vasarą, kai palankiausios sąlygos dirbti atvirose vietose, mums darbų fronto nebuvo. Turėjo įsibėgėti statybininkai. Šiomis dienomis pradedamus sukamosios krosnies montavimo darbus teks derinti su visų kitų aikštelėje dirbančių įmonių interesais. O būna dienų, kai kompaktiškoje statybos aikštelėje jau dabar triūsia 200 ar net 250 darbininkų.
Mes atliksime Panevėžio „Montuotojo" firmai skirtų darbų dalį, panevėžiečiai irgi jau paskelbė savo darbininkų ir mechanizmų perdislokavimą į Naująją Akmenę.

Bet metalo konstrukcijų gamyba bei montavimas juk ne mažiau atsakomybės reikalingi?
Taip. Pradedant metalo sertifikavimu, nuvalymu, dažymu ir baigiant gaminio dokumentų įforminimu. Turėsime atlikti vadinamąjį klinkerio silosų apsiuvimą - įrengti klinkerio, skirstomuosius transporterius. Net patalpų viduje būsiančius gaminius būtina dažyti brangiais epoksidiniais dažais - taip numatyta projekte.

Bet juk ateis žiema, tradicinių remontų metas?
Taigi, planuodami savo darbus statyboje, negalime pamiršti, kad žiemą ilgesniam ar trumpesniam laikui dabar veikiančios sukamosios krosnys bus sustabdytos. Kadangi jos turės veikti ir ateinantį sezoną, jas ir kitus įrengimus reikės paruošti darbui, pakeisti jų viduje karščiui atsparių plytų sluoksnį, susidėvėjusius mazgus. Tokiems darbams žmonių iš gatvės nepasikviesi.
Ir visiems mūsų bendrovės remonto cecho darbininkams prieš akis didelis iššūkis - integruotis į gausų, įvairių įmonių darbuotojų kolektyvą, triūsiantį statybos aikštelėje. Dalyvavimas tokio masto statyboje - ne tik galimybė dirbti ir uždirbti. Tai ir prestižas, ir atsakomybė. Juk artimiausius 50 metų panašaus masto statybų mūsų krašte gal nebebus. Tikiu, kad „Naujasis kalcitas" šį egzaminą išlaikys sėkmingai.

O kaip sekasi kitiems „Naujojo kalcito" padaliniams?
Malonu sakyti, kad gerai sekasi kalkių gamybos cechui Ventoje. Per 9 mėnesius šiemet jau realizavome 35 trūkstančius tonų kalkių. Iki metų pabaigos šis kiekis išaugs iki 40 ar net 50 tūkst. tonų. Kalkėms degti sukamojoje krosnyje dabar naudojame 85 proc. maltos anglies ir tik 15 proc. dujų. Nemažų pastangų pareikalavo ne tik anglies malimo cecho statyba, bet ir technologiniai dalykai - anglies markės parinkimas, degimo režimo reguliavimas, kad išliktų gera kalkių kokybė.
Deja, statybos Lietuvoje matyt nebegrįš į prieš ketvertą metų buvusį lygį, tad su jomis ir didelių vilčių nesiejame. Nemažai kalkių perka Kėdainių „Lifosa" pašarams ruošti, siūlome kalkes chemijos įmonėms, realizuojame Rusijos Kaliningrado srityje. Manome, kad šis sezonas kalkių gamintojams bus sėkmingiausias po keleto metų.
Menčių cecho darbo ritmas priklauso nuo automobilių keliams skiriamų asignavimų, nes čia gaminama produkcija skirta tik asfaltinei kelių dangai.

UAB "Interneto svetainių dizainas"