Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2011 06 22
Vos prasidėjusi, statyba įsibėgėja

„Cementininkų žiniose" apie naujosios technologinės linijos statybą ilgai kalbėjome būsimuoju laiku. Šiuo metu darbai jau ne tik prasidėję, bet ir įgavę akivaizdų pagreitį. Kas laukia statybininkų, kiek ir kokių darbų teks atlikti, teiraujamės generalinio rangovo - AB „Panevėžio statybos trestas" - projekto vadovą Egidijų URBONĄ.

Dokumentaliai statybos aikštelė mums perduota balandžio 18 dieną, nuo tada ir skaičiuojame sutartyje statybos bei įrengimų montavimo darbams numatytus 24 mėnesius.
Darbų visuma suskirstyta į 4 etapus: statybų darbai, technologinės įrangos gamyba, technologinės įrangos montavimas ir elektros dalies montavimas. Bet tie etapai nėra vienas nuo kito atskirti, taip nebus, kad vieną užbaigę, imsimės kito. Kai kurie darbai glaudžiai susiję ir bus atliekami tuo pačiu metu, jau įsibėgėjus statybos darbams, bus gaminama bei montuojami įrengimai.

Ką reiškia šis objektas akcinei bendrovei „Panevėžio statybos trestas"? Regis, patirties statant didelius objektus pakanka?

Mums ši statyba irgi yra išskirtinė. Ir ne tik darbų mastais. Tai pirmas toks stambus gamybinis objektas, statyboje pirmą kartą reikės taikyti nemažai ir mums naujų dalykų, tai įtemptas armavimas statant žaliavų silosų bokštą, jo statyboje naudosime slenkančius klojinius, bus nepertraukiamas betonavimo procesas. Ir statiniai, kuriuos reikės iškelti į 105 ar 125 metrų aukštį. Vien betono reikės pakloti daugiau kaip 30 tūkstančių kubinių metrų, sumontuoti daugiau kaip 7 tūkstančius tonų statybinių konstrukcijų.

Nemažai įrengimų ir mechanizmų būsimai technologinei linijai jau pagaminti ir atvežti seniai laukė statybų pradžios. Gal tai palengvins ir paspartins darbus?

Iš reikalingų 7,5 tūkst. tonų technologinių įrenginių kol kas pagaminta ir atvežta apie 3,5 tūkst. tonų, vadinasi, dar apie 4 tūkstančiai tonų turės būti pagaminta ir patiekta, kai prireiks pagal darbų grafiką. Taigi antrasis etapas - įrangos gamyba - jau lipa ant kulnų. Bus įrengimų, kuriuos teks pirma pastatyti į vietą, tuomet tęsti pastato sienų ir stogo montavimą. Kaip generalinis rangovas, mes atsakome už visą darbų kompleksą, tad negalime nei atskirų darbų forsuoti, nei atidėlioti. Juolab, kad su mumis dirbs subrangovai. 

Dėl talkininkų. Ne paslaptis, kad Akmenės rajone veikiančios įmonės ir gyventojai tikėjosi, jog galės padirbėti šioje didelio masto statyboje. Ar bus tokių galimybių?

Jau pradiniame - ardymo darbų etape mums puikiai talkina UAB „Vaidva". Apskritai subrangovus renkamės ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje - ir betonavimo, ir įrangos gamybos bei montavimo darbams. Be abejo, reikės ir darbuotojų. Akmenės rajono darbo biržą jau esame informavę, kokių specialistų mums trūksta, kokių profesijų darbininkų prireiks. Bus metas, kai statyboje dirbs apie 350 žmonių. Be abejo, kai bus darbo jėgos poreikis, prioritetą teiksime Akmenės rajono žmonėms, nes ir mums tai naudinga. Darbo birža turi mūsų personalo specialistų telefono numerius, yra skambinančių tiesiogiai man. Noriu tik paaiškinti, kad aš pats darbuotojų nepriiminėju, tam bendrovėje yra kitos tarnybos.
Dabar - pradinis darbų etapas, pirmomis savaitėmis čia dirbo apie 30 žmonių.  

Nuo ko pradėjote ir ką jau spėjote nuveikti?

Laimėję konkursą, darbams rengėmės, nors dėl Lietuvoje vykstančių ekonominių procesų labai ilgai užtruko sutarties derinimas. Suremontavome buvusią antrosios cemento gamyklos kontorą, čia įsikūrė statybos štabas - PST projekto valdymo grupė. Iš užsakovo perėmėme statybos aikštelę, kurioje buvo nugriauta čia stovėjusių 5 ir 6 sukamųjų krosnių antžeminė dalis. Bet atramų pamatai buvo likę, juos reikėjo išgriauti. Pasiekus apie 4 m gylį, atsirėmėme į klinčių klodą, teko dar iki 1,40 m brautis į jį. Išlyginus klinties klodą, parengtas placdarmas betonavimui. Vien šilumokaičio pamatų pado plokštei bus sunaudota 3130 kubinių metrų gelžbetonio. Jau pradiniame etape reikėjo sutelkti daug technikos. Galiu pasidžiaugti, kad viskas pavyksta sėkmingai, pradedame kilti iš pamatų duobės. Patys esame pradėję darbų kroniką, fiksuojame svarbiausius procesus bei įvykius. Kiekvieną savaitę statybvietėje vaizdas keičiasi, kai bus išspausdintas šis pokalbis, daugelis darbų, apie kuriuos dabar kalbame kaip apie perspektyvą, jau bus pradėti ar stipriai pasistūmėję į priekį.

Ar neapsunkins darbų, kad statyba visai šalia veikiančių sukamųjų krosnių?

Šiuo metu dirbanti sukamoji krosnis tikrai visiškai šalia statybos aikštelės ir tranšėjos, į kurią dabar esame nusileidę. Tas artumas sukelia transportavimo, medžiagų ir žaliavų iškrovimo bei sandėliavimo sunkumų. Toje kompaktiškoje erdvėje turės iškilti daugiau kaip 40 įvairių statinių. Suprantama, dar atidžiau reikia paisyti darbų saugos reikalavimų. Bet visa tai - ne pasiguodimas. Mes nieko pakeisti negalime ir turime prisitaikyti.

Prieš akis glaudus bendradarbiavimas su įrengimus patiekusių įmonių specialistais ir užsakovais. Ar bus santarvė?

Kitaip neįmanoma. Konstruktyviai bendraujame su mūsų užsakovo atstovu - „Akmenės cemento" generalinio direktoriaus pavaduotoju naujos technologinės linijos statybai Sigitu Leminsku. Nuo pirmų dienų kasdien su mumis statybose inžinierius Vytautas Lalas, kuriam patikėta visų statybos darbų techninė priežiūra. Mano vadovaujami specialistai jam perduoda visus atliktus darbus. Be abejo, daug ką reglamentuoja statybų įstatymai, tačiau didele dalimi sėkmė ir statybos tempai priklauso ir nuo visų šalių sutarimo bei tarpusavio pasitikėjimo, nuo rūpestingo dokumentų tvarkymo.
Taip pat bus ir su įrengimus jau patiekusių firmų atstovais, juos kviesimės atidarydami jau sandėlyje esančių įrengimų pakuotes, perkeldami ir montuodami įrengimus. Taip pat - ir su firmomis, kurios dar gamins įrangą.  

Baigiant pokalbį, gal tartumėt žodį apie save? Juk porai metų tapote šios bendruomenės nariu...

Iš tiesų, jau įsikūriau Naujojoje Akmenėje. Esu vedęs. Žmona Ingrida dirba Panevėžyje. Septyniolikmetis sūnus Karolis ir penkiolikmetė duktė Ieva - Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos moksleiviai. Bene 11 metų esu atidavęs statybų mokslams: baigiau statybos technikumą, paskui KTU statybos inžinerijos bakalauro studijos bei statybų ekonomikos ir valdymo magistrantūra Vilniaus Gedimino technikos universitete. AB „Panevėžio statybos trestas" dirbu penkti metai. Iš objektų, kurių statybose esu dirbęs, paminėčiau prekybos centrą „Tilžė" Šiauliuose, paskui beveik 3,5 metų Klaipėdoje, kur teko vadovauti trijų „dangoraižių" (25 aukštų gyvenamųjų namų) ir 20 tūkst. kvadratinių metrų prekybos centro „BIG" komplekso statybai. Apačioje po visu tuo kompleksu požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Kontrakto vertės atžvilgiu Klaipėdos objektas beveik adekvatus dabartiniam, tik tiek, kad Naujojoje Akmenėje statoma gamykla, o ne gyvenamosios ar visuomeninės paskirties objektas. Pastaruosius metus intensyviai dalyvavau rengiant ir derinant šią sutartį, visus galimus keblumus stengėmės numatyti ir išspręsti, kad tai nebetrikdytų darbų ritmo. Regis pavyko. Beje, dar Klaipėdoje man į rankas pateko Akmenės rajono laikraštis „Vienybė", kuriame buvo publikacija apie vis atidėliojamą naujos technologinės linijos statybą. Taigi ir su Akmenės kraštu iš anksto šiek tiek susipažinau. 

Ačiū už pokalbį.
Interviu parengė Leopoldas Rozga

UAB "Interneto svetainių dizainas"