Buveinė:
J.Dalinkevičiaus g. 2,

LT-85118 Naujoji Akmenė, Lietuva

Įmonės kodas: 153009143

PVM mokėtojo kodas: LT530091413

Į pradžią Rašyti laišką Svetainės medis Paieška Lt En Ru

Cementininkų žinios

2010 05 14
Kai branginama sveikata

Kai branginama sveikata


Sena tiesa, kad nelaimės aplanko netikėtai. Tačiau jeigu pats saugaisi ir gyveni bei elgiesi apdairiai, tvarkingai, daugelio skaudžių nelaimių pavyksta išvengti. Pasiteiravus, kas lėmė, kad „Akmenės cemento" bendrovėje jau dvejus metus sekasi išvengti nelaimingų atsitikimų ir traumų, Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos vadovas Vytautas Kenstavičius nedvejodamas sako:
- Bene daugiausia lėmė bendrovėje įgyvendinta darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistema. Suprantama, ir nuoseklus kasdieninis darbas: visų grandžių ir specialybių darbuotojų mokymas, atestavimas bei instruktavimas. Iš tiesų, Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos 2009 metų ataskaitą teikti nebuvo sudėtinga: nelaimingų atsitikimų darbe, nelaimingų atsitikimų pakeliui į darbą ir iš darbo, pavojingų sveikatai incidentų grafose brūkšneliai. Neužregistruota ir profesinių susirgimų.
Tą patį galima sakyti ir apie šių metų pirmąjį pusmetį. Tie rezultatai ypač svarbūs turint galvoje, kad žiema buvo ir gana šalta, ir nešykštėjusi sniego bei ledo. Tarnybos vadovas V. Kenstavičius sako nuolat raginąs cementininkus žiemą nesivažinėti dviračiais, bet yra nemažai turinčių savo nuomonę. Be abejo, nemažai darbuotojų atvyksta savo automobiliais. Tačiau nelieka nuošaly ir administracija. Generalinis direktorius A. Zaremba atsižvelgė į bendrovės profsąjungos komiteto prašymą pasirūpinti žiemos mėnesiais darbuotojų atvykimu į darbą ir grįžimu iš darbo. Nuo lapkričio 1 dienos iki balandžio 1 dienos kursavo autobusas maršrutu Ramučių mikrorajonas - AB "Akmenės cementas". Darbuotojai šia paslauga naudojosi nemokamai. Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos vertinimu, ir sunkiu ekonomiškai metu bendrovės darbuotojai pakankamai aprūpinami darbo rūbais, darbų saugos, sanitarijos priemonėmis. Sena tradicija tapusios darbo kultūros apžiūros įpratino palaikyti gerą tvarką žmonių darbo vietose. Taip pat svarbu, kad visus metus UAB " Medis ir betonas " pastoviai bei rūpestingai valė ir prižiūrėjo bendrovės teritorijoje esančius kelius ir takus.
V. Kenstavičius patenkintas ir sergamumo rodikliais. Pernai vienas bendrovės darbuotojas sirgo vidutiniškai 7,59 darbo dienos. Rudenį ir žiemą grėsusi gripo epidemija sergamumo žymiai nepadidino. Praeitų metų spalio mėnesį atliktas bendrovės darbuotojų profilaktinis sveikatos patikrinimas.
Darbuotojų saugos ir sveikatos sfera nėra vien pačios bendrovės rūpestis. Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai bendrovę tikrino pernai vasario, balandžio ir rugpjūčio mėnesiais, taip pat tris kartus lankėsi Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos atstovai. Patikrinimą surengė Civilinės saugos departamentas. Šiaulių darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnyba domėjosi, ar pakankamai kvalifikuotai rengiami profesinio mokymo užsiėmimai, kuriems atlikti įmonė turi licenciją.
Vis dėlto negalima atmesti ir kintančio žmonių požiūrio. Sugriežtinta nedarbingumo pašalpų mokėjimo tvarka, augantis nedarbo lygis skatina žmones labiau branginti darbą, taip pat ir stropiau saugoti savo sveikatą. Viso to pasiekta ne tiek kartojant sausas instrukcijų eilutes, kiek nuoširdžiai ir sistemingai bendraujant su darbuotojais struktūriniuose padaliniuose, darbo vietose. Dėl to laimi ir bendrovė, ir patys darbuotojai.

UAB "Interneto svetainių dizainas"